Вівторок, 5 Грудня, 2023
Бiльше

  Священник-втікач із Херсона святкує роковини окупації – «день воз’єднання» Донбасу з РФ

  Колишній священник УПЦ (МП), а нині клірик РПЦ Геннадій Шкіль опублікував вітання із роковинами окупації територій України. Це священник-утікач назвав “днем воз’єднання Донбасу і Новоросії з росією”, як того вимагає роспропаганда.

  “Земляків своїх вітаю з роковинами зробленого ними вибору – бути на стороні добра! Я люблю Україну”,  – запевнив Шкіль у своєму Телеграм каналі. Шкіль так “любить” Україну що втік в Ставропольський край (рф), хоч до того переконував, що рф в Херсоні навічно.

  У своєму дописі Шкіль висловлює ностальгію за минулим, коли Україна була частиною СРСР, ігноруючи те, що період СРСР був часом політичного гніту і економічних труднощів. 

  Також колаборант в рясі занепокоєний щодо патріотичних настроїв в суспільстві України, де ворогам бажають смерті, а не звертаються до росіян “здоровенькі були” і не шанують “9 мая”.

  Також Шкіль висловлює бажання “повернення” України до Російської Федерації, як це було за СРСР. Попри такі злочинні і гріховні заяви УПЦ (МП) не заборонила в служінні Шкіля, який без відпускних грамот покинув свою парафію і по суті перейшов до іншого архієрея.

  Хто такий священник УПЦ МП Геннадій Шкіль?

  Варто зазначити, що до втечі в росію Геннадій Шкіль знаходився в Голій Пристані, коли окупанти контролювали Херсон. Духовний Фронт України раніше припускав, що як тільки ЗСУ деокупує ці населені пункти з високою ймовірністю цей «український» колаборант із «УПЦ» МП втече разом із іншими окупантами, як це зробив митрополит Ізюмський Єлисей (Іванов). Останній втік в Білгородську область росії під час контрнаступу ЗСУ. Так і сталось. Геннадій Шкіль втік із парафії УПЦ (МП) в Голій Пристані, Херсонської області до Ставропольського краю (росія). Звідти він записував відео про те, що повернеться в Херсон, як тільки туди повернуться російські окупанти.

  Раніше Шкіль вітав російських загарбників в окупованому Херсоні на «дні побєди». Також хвалив окупантів за «звільнення від Заходу» і виступав у Москві, де розказував як «нормалізується життя» із загарбниками та про «братні народи». Шкіль, заявляв, що закатовані люди в Ізюмі – «це не поховання жертв масових репресій», а звичайнісінький цвинтар. В УПЦ МП проігнорували всі ці вислови пропагандиста «руского міра» в рясі і він досі числиться кліриком УПЦ МП, хоча Шкіль роздумував, як Дух Святий покине «УПЦ» МП. Шкіль висловлював радість від того, що керівництво УПЦ (МП) заборонило в служінні протоєрея Андрія Пінчука за проукраїнську позицію.

  Шкіль є одним із тих священнослужителів УПЦ МП, які підтримують війну Росії проти України. У програмі, яка вийшла на ютуб-каналі Akaphist у серпні 2022 року, Шкіль називає війну Росії проти України «спецоперацією» і звинувачує в усьому українську владу, яку називає «нацистською».

  Геннадій Шкіль відспівав колаборанта Савлученка, якого ліквідували партизани.

  У травні Шкіль звинуватив ЗСУ в обстрілах мирних жителів. Геннадій Шкіль у своєму телеграм-каналі поширив кремлівську пропаганду щодо українських захисників. Він опублікував відео від російських пропагандистів про нібито обстріл житлового будинку збоку ЗСУ. Шкіль цинічно підписав це відео: «ЗСУ люблять херсонців».

  Віктор Трегубов, капітан Збройних Сил України, фахівець з ІПСО запитував у керівництва УПЦ МП, чому вони досі не вигнали ватника-колаборанта, священника УПЦ МП Геннадія Шкіля із свого кліру. Також УПЦ МП не покарала за колабораціонізм жодного єпископа, який співпрацював із рашистами.

  Ставлення УПЦ МП до колаборантів

  23 листопада 2022 року відбувся Синод УПЦ у єдності з Московським патріархатом, який прийняв ряд кадрових рішень та оприлюднив заяву у якій героїзує своїх кліриків на окупованих територіях, попри те, що єпископат і священники дуже часто співпрацюють із російськими загарбниками, як вищезгаданий священник УПЦ МП Геннадій Шкіль. Також в Бородянці продовжує проповідувати священник-колаборант, що здавав окупантам українців. А в росії спокійно служить і молиться за російське військо єпископ УПЦ (МП) Гедеон (Харон).

  Щобільше, митрополит Онуфрій порадив «мовчати і молитись» тим, хто звинувачує священників УПЦ МП в колабораціонізмі. «…, хотів би уточнити, що означає поняття „колаборант“. Колаборант, або співпрацівник українською, – це людина, яка зраджує інтересам свого народу і працює на користь інших. Наші священники не є колаборантами. <…>», – сказав Онуфрій.

  Останній вересневий Синод УПЦ (МП) також підтримав архієреїв, звинувачених у колабораціонізмі, та висловив невдоволення діями влади. Водночас ніякого осудження в бік росії чи РПЦ за анексію єпархій не прозвучало. Верхівка УПЦ (МП) продовжує відкидати ідею міжконфесійного діалогу, єднання, продовжує воювати із ПЦУ і українською владою. Також йде переслідування священників, що приєднались до канонічної ПЦУ, чи співслужили з Екзархом Вселенського патріарха.

  Найсвіжіше

  Популярне