П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  У Кабміні не бачать правових підстав для скасування унормування назви «УПЦ» на РПЦвУ

  У Кабінеті Міністрів України відповіли на звернення проросійської ГО «Миряни» і вірян РПЦвУ, яке 15 червня 2021 року було передано до Офісу президента під час мітингу вірян Моспатріархату.

  Тоді вони закликали скасувати унормування їхньої назви та заборонити парафіям змінювати юрисдикцію та підпорядкування релігійним центрам. Дане звернення після мітингу біля Верховної Ради та Офісу Президента було передано в ОП, який, за інформацією проросійського ГО «Миряни», перенаправив його на розгляд в Кабінет Міністрів України.

  У своєму листі, яке 3 серпня опублікували в Телеграм-каналі проросійська ГО РПЦвУ «Миряни», Кабінет Міністрів України встав на захист конституційних прав віруючих та захистив проукраїнську та державницьку позицію, наголошуючи на російсько-українській війні. Зокрема Кабінет міністрів констатував: «наразі відсутні правові підстави для скасування законів № 2673-VІІІ і № 2662- VІІІ».

  З тексту відповіді за підписом першого заступника міністра культури і інформаційної політики Ростислава Карандєєва зрозуміло, що у відомстві не ведуться на брехню Московського патріархату в Україні й розуміють, що унормування назви так званої «УПЦ» на РПЦвУ відповідає всім правовим нормам, адже адміністративний центр цієї релігійної організації знаходиться в Росії — країні агресорі, а в Криму вона вже давно «перейменувалась».

  Також Кабмін підтримав вільне волевиявлення парафій, які шляхом голосування більшості, вирішили приєднатись до Православної Церкви України, покинувши Московський патріархат.

  Зокрема у повідомлені йдеться, що закон про унормування назви РПЦвУ (або перейменування) був прийнятий у зв’язку з «деструктивними та провокаційними проявами з боку представників окремих релігійних організацій, що діють в Україні», а приєднання храмів до ПЦУ стали відбуватися через «ідеологічний розкол у середовищі» РПЦвУ.

  «Російську Федерацію визнано державою, що здійснює відкриту військову агресію проти України. Враховуючи цю обставину, а також деструктивні та провокативні прояви з боку представників окремих релігійних організацій, що діють в Україні, 20 грудня 2018 р. Верховною Радою України було прийнято Закон України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України”», — йдеться у листі Кабміну.

  Там також нагадали, що анексія Російською Федерацією Криму та відверта агресія в східних областях України, конституювання Православної Церкви України та отримання нею від Константинопольського патріархату Томосу про автокефалію сприяли тому, що «в середовищі Української православної церкви в єдності з Московським патріархатом намітився ідеологічний розкол, ознаками якого стала активна зміна релігійними громадами, що входять до складу цього об’єднання, власного підпорядкування у канонічних і організаційних питаннях та перехід до Православної церкви України».

  «Зазначена практика зміни юрисдикційного підпорядкування відповідає законодавству України й базується на нормах частини першої статті 3, а також статті 8. В них, зокрема, йдеться про те, що держава визнає: право громадянина, мати, приймати і змінювати релігію або переконання за своїм вибором, а також право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості», — підкреслили в Кабінеті міністрів.

  При цьому права членів релігійної громади, які не згодні з рішенням більшості щодо зміни підпорядкування, ні в якому разі не порушуються, адже вони мають право створити нову релігійну громаду та користуватися культовою будівлею, яка належала громаді до її поділу, згідно з частиною третьою статті 17 Закону, — пояснили в Кабінеті міністрів.

  «Принагідно інформуємо, що МКІП (Міністерство культури та інформаційної політики України, — ред.) відповідно до своєї компетенції вживає необхідних заходів для забезпечення міжконфесійного миру і злагоди у суспільстві», — підсумовується в листі.

  Фото листа. Джерело: РПЦвУ

  Нагадаємо, 15 червня віряни РПЦвУ і члени ГО «Миряни» прийшли до Офісу президента жалітись на законопроєкти про унормування назви РПЦ в Україні. Захід освітлювало проросійське видання «Страна.уа», а також агенти російської розвідки.

  У РПЦвУ пояснили, що мітингували під ОП і ВРУ «заради релігійного миру» і проти візиту патріарха Варфоломія. «Миряни» РПЦвУ заявляли журналістам, що вони належать до Московського патріархату, але стоять «проти перейменування УПЦ».

  На мітинг відреагував президент України Володимир Зеленський. «Бабусі та діти в кепках ОПЗЖ, щось там в церкві знову не те», – сказав він.

  Як писав релігійний експерт Олександр Єфременко, політичний мітинг організували не «Миряни», а єпископи і священники РПЦвУ. За громадською організацією вони сховались задля уникнення відповідальності.

  «У РПЦвУ незадоволені законопроєктами, які мають на меті змусити їх привести свою назву відповідно до суті Релігійної Організації і не ховатись за назвою «Української церкви» одночасно перебуваючи під керівництвом Кремля. Таке унормування назви покаже простим людям, що це ніяка не Українська церква, а філія Російської Церкви Московського патріархату. Саме тому «Миряне» РПЦвУ вирішили атакувати Верховну раду», – писав засновник Духовного Фронту України Олександр Єфременко.

  Воєнно-політичний експерт Олександр Коваленко розповів, що «Миряни» РПЦвУ будуть дестабілізувати Україну по «Чорногорському сценарію». Він також пояснював, що проєкт «Миряни» реалізований за лекалами «жовтих жилетів» у Франції.

  Віряни ПЦУ зауважили, що ті, хто спиняли ЗСУ на сході України, тепер хочуть спинити і українську владу. Також речник ПЦУ архієпископ Євстратій назвав «Миряне» кремлівським проєктом, як і Російська православна армія.

  З усім тим речник РПЦвУ погрожував владі, що вірян РПЦвУ «є багато і вони покажуть себе». Раніше він грозився Чорногорським сценарієм. Згідно з опитуваннями, 42% українців вважає, що РПЦвУ дестабілізує ситуацію в Україні.

  Раніше Духовний Фронт України повідомляв, що за ГО «Миряне» стоїть засновник проросійського зливного бачка «Союз православних журналістів» («СПЖ») та «Союз православних адвокатів», мільйонер Віктор Вишневецький. Він фінансує СПЖ, яке займається поширенням викривленої та брудної інформації в інтересах Російської православної Церкви в Україні. Він також має шахти в ОРДЛО і спонсорує Московський Патріархат в Україні. За деякими даними, своєму статку він забезпечує сину Януковича.

  Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній розповідав, що РПЦ в Україні є поза законом і не може мати назву «УПЦ».

  Зараз громадська проросійська організація РПЦ в Україні під назвою «Миряни», не полишає надії дезінформувати президента України Володимира Зеленського про законопроєкт щодо унормування їхньої назви відповідно до підлеглості керівному центру в країні агресорі — Російській Федерації.

  30 червня віряни РПЦвУ від Верховною Радою мітингували за об’єднання України з Росією та за Царя Романова. Мітинг очолив священник Моспатріархату із Почаєва.

  Найсвіжіше

  Популярне