Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  Проєкт «Миряни» реалізований за лекалами «жовтих жилетів» у Франції – експерт

  Експерт Олександр Коваленко опублікував фотографію єпископа РПЦвУ Іони (Черпанова) та очільника ГО РПЦвУ «Миряни» Василя Макаровського із жовтою кепкою. Коваленко, на своїй сторінці у Фейсбуці назвав їх небезпечними клоунами і порівняв із проросійськими «жовтими жилетами» у Франції.

  «Як прокоментувати цю клоунаду, я навіть не знаю. Але знаю інше. “Миряни” це соціально небезпечний проект РПЦвУ, що реалізовується під курируванням російських спецслужб, для дестабілізації і хаотизації соціально-громадської ситуації в Україні», — написав експерт.

  Він зауважив, що проєкт «Миряни», реалізований за лекалами аналогічних розробок російських спецслужб в інших країнах, зокрема у Франції.

  «Там були “Жовті жилети”, в Україні будуть “Жовті кепочки”. Було б смішно, якби не було настільки небезпечно», — підсумував Олександр Коваленко.

  Довідково: 8 грудня 2018 року Служба безпеки України на своїй сторінці заявила, що до протестів «Жовтих жилетів» можуть бути причетні ФСБ та ГРУ. СБ України навела світлину із зображенням двох протестувальників у жовтих жилетах з прапором ДНР, де ліворуч можна побачити Сорліна Фабріса — член “Міжнародного аналітичного центру «Катехон», який діє під егідою спонсора «ДНР», московського православного олігарха Костянтина Малофеєва та очолюваного ним Фонду Святителя Василия Первозванного. Праворуч на фото — Ксав’є Моро, спостерігач на псевдовиборах в ОРДЛО.

  Фото: СБУ

  Нагадаємо, 15 червня віряни РПЦвУ і члени ГО «Миряни» прийшли до Офісу президента жалітись на законопроєкти про унормування назви РПЦ в Україні. Захід освітлювало проросійське видання «Страна.уа», а також агенти російської розвідки.

  У РПЦвУ пояснили, що мітингували під ОП і ВРУ «заради релігійного миру» і проти візиту Варфоломія.

  На мітинг відреагував президент України Володимир Зеленський. «Бабусі та діти в кепках ОПЗЖ, щось там в церкві знову не те», – сказав він.

  Як писав релігійний експерт Олександр Єфременко, політичний мітинг організували не «Миряни», а єпископи і священники РПЦвУ. За громадською організацією вони сховались задля уникнення відповідальності.

  «У РПЦвУ незадоволені законопроєктами, які мають на меті змусити їх привести свою назву відповідно до суті Релігійної Організації і не ховатись за назвою «Української церкви» одночасно перебуваючи під керівництвом Кремля. Таке унормування назви покаже простим людям, що це ніяка не Українська церква, а філія Російської Церкви Московського патріархату. Саме тому «Миряне» РПЦвУ вирішили атакувати Верховну раду», – писав засновник Духовного Фронту України Олександр Єфременко.

  Воєнно-політичний експерт Олександр Коваленко розповів, що «Миряни» РПЦвУ будуть дестабілізувати Україну по «Чорногорському сценарію». 

  Віряни ПЦУ зауважили, що Ті, хто спиняли ЗСУ на сході України, тепер хочуть спинити і українську владу.  Також речник ПЦУ архієпископ Євстратій назвав «Миряне» кремлівським проєктом, який і Російська православна армія.

  З усім тим речник РПЦвУ погрожував владі, що вірян РПЦвУ «є багато і вони покажуть себе». Раніше він грозився Чорногорським сценарієм.

  Раніше Духовний Фронт України повідомляв, що за ГО «Миряне» стоїть засновник проросійського зливного бачка «Союз православних журналістів» та «Союз православних адвокатів», мільйонер Віктор Вишневецький. Останній має шахти в ОРДЛО і спонсорує Московський Патріархат в Україні. За деякими даними, своєму статку він забезпечує сину Януковича.

  Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній розповідав, що РПЦ в Україні є поза законом і не може мати назву «УПЦ».

  Найсвіжіше

  Популярне