Неділя, 25 Лютого, 2024
Бiльше

  Мерія Збаража засудила бездіяльність «УПЦ» МП у протидії агресії і закликала приєднатися до ПЦУ

  Міська рада Збаража засудила бездіяльність московського патріархату у протидії агресії та закликала їхніх парафіян опам’ятатися. Крім цього, священників УПЦ МП просять не чинити опору щодо людей, які хочуть перейти до української церкви.

  Відповідне рішення прийняли 11 травня на засіданні виконавчого комітету Збаразької міської ради. Сьогодні його оприлюднили на сторінці міськради у Фейсбуці, передає Духовний Фронт України.

  Так, відповідно до законів України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність”, “Про свободу совісті та релігійні організації”, виконавчий комітет Збаразької міської ради:

  • категорично засуджує підтримку керівниками РПЦ війни проти нашої держави;
  • засуджує бездіяльність керівництва Української Православної Церкви (МП) та митрополита Онуфрія у протидії агресії російської армії;
  • звертається до прихожан УПЦ (МП) Збаразької міської територіальної громади в цей важкий для України час прийняти правильне рішення та стати на шлях об’єднання з українськими церквами. У мерії пояснюють, що подальше функціонування структури, пов’язаної з РПЦ, — це і відповідальність людей.
  • звертається до священнослужителів та вищих ієрархів УПЦ (МП) для уникнення релігійних конфліктів та розбрату не чинити опору прагненню свідомих громадян до виходу з УПЦ (МП) та єднання з українськими церквами.

  «Закликаємо вас в цей нелегкий час, коли тисячі свідомих українців віддають найдорожче на полі битви, також піти шляхом жертовності і на ділі продемонструвати так часто деклароване вами прагнення до об’єднання православних християн України», – додають у Збаразькій міській раді.

  Заборона УПЦ московського патріархату. Що відомо?

  • Синод УПЦ МП просить генпрокурора і президента втрутитись, щоб місцева влада не примушувала їх розірвати зв’язків із Росією
  • Волинська облрада ініціює звернення до ВРУ, щоб заборонити УПЦ МП на території області
  • Депутати в Кагарлику призупинили діяльність «УПЦ» МП на території громади і поставили охорону біля храмів
  • Міськрада Дубна дала місяць часу для «УПЦ» МП, щоб перейти у ПЦУ 

  Найсвіжіше

  Популярне