Субота, 28 Травня, 2022
Бiльше

  РПЦ в Україні підлягає забороні за законом про колаборацію, — історик

  Відповідно до Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення відповідальності осіб, які здійснювали колабораційну діяльність) РПЦ в Україні підлягає забороні після “засудження її уповноважених осіб за вчинення кримінального правопорушення проти основ національної безпеки України, передбаченого статтею 111-1 Кримінального кодексу України”. Над єпископами-колаборантами, підпорядкованими Московському Патріархату, має відбутися суд, вважає доктор історичних наук.

  Про це заявив доктор історичних наук, релігієзнавець, професор Національного університету «Острозька академія» Андрій Смирнов, передає РІСУ.

  «На підставі ухвали суду згідно із ст. 16 “Припинення діяльності релігійної організації” ЗУ “Про свободу совісті та релігійні організації” Київська митрополія УПЦ МП має бути ліквідована. Закон про перейменування вже не актуальний. Немає сенсу перейменовувати парафії УПЦ МП в РПЦвУ, бо її центр перебуває у країні-агресорі», – каже Смирнов.

  Історик зазначає, що митрополит РПЦ у Києві Онуфрій, попри численні звернення єпархій, продовжує поминати московського патріарха Кіріла. Він залишається постійним членом синоду РПЦ, яка благословляє геноцид українського народу. «Ніякого московського томосу про автокефалію не буде! Навпаки, сумського Євлогія московська патріархія вже звинуватила в розколі» — констатує Андрій Смирнов.

  Він закликає священників УПЦ МП «не чекати синодів і соборів кривавої РПЦ», а розпочати поминання Вселенського Патріарха Варфоломія. І не боятися канонічних заборон, адже всі вони будуть визнанні нечинними.

  Нагадаємо, на початку 2021 року у РПЦвУ виступили проти закону, який припинятиме діяльність церков, що загрожують суверенітету України. Речник РПЦвУ навіть заявив, що вони готові вивести 20 мільйонів людей на антидержавні мітинги. 

  Найсвіжіше

  Популярне