Неділя, 25 Грудня, 2022
Бiльше

  У Житомирській області СБУ знову перевіряє монастирі УПЦ (МП)

  У Житомирській області тривають безпекові (контррозвідувальні) заходи СБУ на об’єктах Української православної церкви в єдності з Московським патріархатом.

  Про це 8 грудня повідомляє управління СБУ в Житомирській області.

  Цього разу заходи проводяться у Коростенському районі на території та у приміщеннях:

  • Чоповицького Афонської ікони Божої матері жіночого ставропігійного монастиря УПЦ МП;
  • Казанської ікони Божої матері чоловічого монастиря “Овруцько-Коростенської єпархії” УПЦ МП;
  • Скиту цього монастиря УПЦ МП на честь преподобного Сілуана Афонського.

  «Безпекові заходи проводять співробітники Служби безпеки України спільно з Національною поліцією і Національною гвардією за безпосередньої участі представників церкви. Їхня мета – виявлення та протидія підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі нашої держави. Враховуючи повномасштабну військову агресію російської федерації проти України, дані заходи проводяться Службою безпеки у тому числі для унеможливлення використання афілійованих із центрами впливу в рф релігійних громад в якості осередку «русского міра» та убезпечення населення від можливих провокацій і терористичних актів», – йдеться у повідомленні.

  Спільно з представниками релігійних організацій правоохоронці проводять огляд території та приміщень для виявлення осіб, можливо причетних до протиправної діяльності, та предметів, заборонених до обігу на території нашої держави.

  Всі дії відбуваються в межах чинного законодавства та на виконання відповідного доручення Ради національної безпеки і оборони України.

  «Вкотре наголошуємо: у своїй діяльності СБУ керується виключно Конституцією України та діючим законодавством, а також з повагою ставиться до прав кожного громадянина на свободу вибору віросповідання і світогляду», – зазначається в інформації про перевірку.

  Нагадаємо, 2 грудня співробітники Служби безпеки України проводили контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) у Житомирській області. Зокрема: у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі (м.Житомир), скиті Свято-Анастасіївського ставропігійного жіночого монастиря (Житомирський район), скиті Іверської ікони Божої Матері Чоповичського Афонського ікони Божої Матері жіночого ставропігійного монастиря (Житомирський район). За результатами безпекових заходів у Свято-Анастасіївському ставропігійному жіночому монастирі та двох Скитах на Житомирщині виявлено осіб, які перебувають на зв’язку з громадянами рф.

  Найсвіжіше

  Популярне