Субота, 13 Квітня, 2024
Бiльше

  У Харкові, де відбулася велика “хресна хода” РПЦвУ, терміново шукають лікарів у COVID-відділення

  У Харкові потрібні лікарі у COVID-відділення, яке не справляється із збільшенням випадків захворювань накоронавірус. Водночас Московський патріархат провів у Харкові кількатисячну ходу.

  Про це передає Главком.

  Харків’яни, які мають медичну освіту, можуть отримати роботу в одній з лікарень, де працюють відділення для лікування хворих на COVID-19. Про це повідомила заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, яка провела робочу нараду з керівниками медустанов.

  За її словами, у березні навантаження на ковідні бригади збільшилося в півтора рази у порівнянні з січнем-лютим. При цьому, за правилами Національної служби здоров’я України, нові бригади можна сформувати тільки при перевантаженості старих.

  «У березні кількість хворих почала різко підвищуватися, але ми не можемо створити нові бригади, поки не здамо березневий звіт в НСЗУ і вони не побачать, що бригади працювали з перевантаженням. Але в квітні ми зіткнемося з проблемою, що у нас фізично не буде людей, яких ми могли б включити до складу бригад. Тому я змушена звернутися до всіх, хто має медичну освіту», – пояснила віце-мер.

  Вона повідомила, що бригади для роботи з хворими COVID-19 можуть бути сформовані тільки зі співробітників лікарень, де працюють такі відділення. За минулий рік кількість працівників у медустановах Харкова зменшилася на 2 тис. осіб, тому у звичайних відділеннях персоналу не вистачає.

  За словами віцемера, лікарням №17, 18, 25 і 13 в ковідні бригади потрібні анестезіологи, кардіологи, терапевти, медсестри і молодший медичний персонал. Проконсультуватися з питань працевлаштування можна з заступником директора Департаменту охорони здоров’я Тетяною Бокаловою.

  «Будь ласка, якщо у вас є можливість і ви хотіли б отримати більш високу заробітну плату в період роботи в цих бригадах – звертайтеся в наші медустанови. Це можуть бути науковці, студенти з середньою медичною освітою», – сказала заступник міського голови.

  Світлана Горбунова-Рубан повідомила, що міська влада просить НСЗУ дозволу поєднувати в бригаді медпрацівників з різних лікувальних установ.

  «Ми зі свого боку вжили всі пропозиції, щоб посилити можливості наших медустанов, в яких знаходяться відділення для хворих на коронавірус. Чекаємо підтримки від обласних установ, щоб запрацювали наші залізничні лікарні, було вжито заходів щодо посилення в обласній лікарні на вулиці Трінклера. Сподіваємося, що буде вирішено питання залучення госпіталю для інвалідів війни», – сказала віце-мер.

  Вона підкреслила, що міська влада і лікарі роблять все можливе, щоб харків’яни отримували кваліфіковану допомогу – є ліжка, кисневі концентратори тощо.

  За офіційними даними МОЗ за минулу добу у Харкові виявлено 703 нових випадки захворювання на коронавірус.

  Варто зазначити, що пори збільшення випадків захворювань коронавірусом, Російська православна церква в Україні 21 березня провела у низці міст хресний хід «з молитвою про мир в Україні». Вони відбулися в Запоріжжі, Херсоні, Харкові, Черкасах, Могилів-Подільському, Сєвєродонецьку, Ізюмі та інших містах.

  Так, у центрі Харкова, попри спалах епідемії, пройшов хресний хід з трьох тисяч учасників. У поліції не побачили порушень правил карантину, хоча багато хто з учасників не дотримувався дистанції і не носив масок.

  Ковідний колапс також спостерігається в Одесі: медики й волонтери змушені обирати, кому допомогти.

  Нагадаємо, попри складну епідеміологічну ситуацію в Україні, очільник РПЦвУ Онуфрій закликав своїх вірян 21 березня вийти на так звані «хресні ходи», а на ділі антиурядові мітинги проти ряду законопроєктів і візиту Вселенського патріарха Варфоломія до України на 30-ту річницю незалежності. Зокрема віряни моспатріархату протестували проти законопроєктів про колабораціонізм, про перейменування РПЦвУ і закону про капеланство.  Єпископату РПЦвУ поставили завдання зібрати якнайбільше людей у великих містах біля кафедральних соборів моспатріархату, щоб «не було неприємностей ні в кого».  Це, за задумом організаторів, повинно було показати президенту України, що з думкою вірян моспатріархату потрібно рахуватись. Попутно відбулась репетиція до більших акцій протесту і перевірка мобілізаційних здібностей у вірян РПЦвУ для реалізації «чорногорського сценарію» в Україні.

  Підігрів активу РПЦвУ розпочався, ще задовго до запланованих мітингів. 22 лютого відбувся форум «гонимих» вірян, який релігієзнавець Олександр Єфременко назвав «Святом брехні і лицемірства під куполом Московського патріархату». На форумі виступила юна вірянка РПЦвУ, яка виявилась прихильницею армії ЗС РФ та покійного російського імператора Нікалая ІІ.

  Після форуму пішла інформаційна атака із емоційними розповідями про «війни в селі» та «захоплення». Такі собі «мальчіки в трусіках» у виконанні РПЦвУ. 

  Ніякими фактами такі заяви не підкріплювались, адже під час переходів громад ведуться протоколи зборів, де реєструють учасників та тих хто проголосував за перехід. Всі переходи громад ПЦУ від РПЦвУ на форумі назвали «захопленнями» і звинуватили президента України в бездіяльності. Таким чином можна сказати, що зібрання РПЦвУ в лаврі було проти ПЦУ і Зеленського, а не проти «гонінь». Тепер РПЦвУ намагається повторити «чорногорський сценарій» в Україні.

  Найсвіжіше

  Популярне