Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  Брехня РПЦвУ як стиль життя, або нові «мальчіки в трусіках»

  Після сумнозвісного форуму в Києво-Печерській лаврі дедалі частіше на пропагандистських ресурсах РПЦвУ таких як «СПЖ» почали виринати емоційні сюжети, без будь якого фактажу. Свого роду церковний варіант загальновідомого пропагандистського сюжету «мальчіка в трусіках» у виконанні РПЦвУ за всіма стандартами роспропаганди.

  В оборот взяли дружину священника московського патріархату Сергія Таборовця із села Берестя Дубровицького району Рівненської області Уляну Таборовець. Та жаліється, що в її селі ПЦУ «захопили» храм і звинувачує у всьому Вселенського патріарха Варфоломія, якого вона називає «дядьком» і прогнозує швидку смерть.

  На «СПЖ» вийшло аж три емоційних новини із цією жінкою у головній ролі. А все для того, щоб у читачів відключились аналітичні здібності й залишились одні емоції. Саме так працює роспропаганда. У хід ідуть лякалки про «війну в селі», про «страшні вчинки Варфоломія» і що, як тепер йому «в очі дивитись».

  «Йому (патріарха Варфоломію – ред.) скоро до Бога і дивитися Богу в очі. Що ж ти, “дядько”, скажеш? Я кажу “дядько”, тому що не вважаю його патріархом, тому що він переступив канони. Він став сам розкольником, раз визнав розкольників. Що він наробив? Люди (ПЦУ – ред.) себе виправдали, виправдали свої вчинки, то, що розділили село, розділили села. У нас в районі 4 села, 4 таких церкви. Що йому (Варфоломію – ред.) сказати? Судити я не маю права, засудити можна тільки вчинки. Але це страшно. Це страшно – скільки він усього наробив, скільки сліз пролилося. І крові пролилося по інших храмах, наскільки я знаю», – сказала дружина священника РПЦвУ в коментарі ресурсу РПЦвУ «СПЖ».

  Але, як би не плакала ця жіночка на камеру і не бажала смерті патріарху Варфоломію, є реальність і українське законодавство, яке дає можливість релігійним організаціям змінити свою приналежність шляхом голосування на зборах. Саме цим і скористались віряни із села де проживає дружина московського священника. Що цікаво рішення про перехід в ПЦУ громада прийняла одноголосно. Як повідомляє Суспільне:Рівне у зборах взяли участь близько 600 людей.

  І як би пані Уляна не жалілась і не розказувала, що їх виганяють, є реальність і факти, які свідчать про те, що громада в Бересті одноголосно проголосувала за перехід в ПЦУ. Проте, як це зазвичай буває, прихильники московської церкви взагалі на збори не прийшли, в тому числі й священник РПЦвУ і його жінка. І тут же розігрується за стандартами картинка «мальчіка в трусіках», де в його ролі виступає священник РПЦвУ і та меншість, що не прийшла на збори.

  Водночас Уляна піддала сумніву законність голосування релігійної громади про перехід в ПЦУ. За її словами, серед тих, хто голосував за перехід в ПЦУ були п’ятидесятники, баптисти і приїжджі з інших сіл, а представники УПЦ на зборах не були.

  Дійсно, як ми вже вище писали, меншість яка захотіла залишитись в РПЦвУ не прийшла на ці збори, але як щодо інших? Якби на зборах були представники інших конфесій, а православних, що хотіли перейти в ПЦУ була меншість, то звідки би взялись парафіяни на богослужіннях ПЦУ в цьому «захопленому» Покровському храмі?

  Фото із стрітеньського богослужіння ПЦУ в Покровському храмі.
  Духовному Фронту України священник ПЦУ із села Берестя Тарас Баїк розповів, що священник РПЦвУ заварив двері в Покровському храмі й виніс все із церкви.

  «Коли були ці події, мене не було. Я вже був направлений на парафію пізніше. Від себе скажу, що ніяких 140 людей у московському патріархаті немає на службі. Щоб 40 назбиралось. Той священик (РПЦвУ, – ред) заварив двері тоді арматурою і не впускав людей. Опісля виніс всю утвар з храму навіть плащаницю. Вони проклинають людей, наводять смуту. В нашому храмі на сьогодні дуже багато людей. 100-150 на Літургії», – зазначив священник.

  Він додав, що на зборах були присутні тільки жителі села і декілька баптистів, які не брали участі в голосуванні, а лише морально підтримували громаду.

  Нагадаємо, Духовний Фронт України повідомляв, що 22 лютого у Києво-Печерській Лаврі агенти впливу Кремля узгоджували план дій щодо зриву візиту Варфоломія до України. Онуфрій відмежувався від участі у форумі й обмежився лише посланням до «гонимих вірян» у якому лякав останніх, що у ПЦУ немає Бога. 

  Архімандрит ПЦУ звинуватив керівництво РПЦвУ, яке зібралось на цей форум у гріху лжесвідчення. За його словами, якщо розібратися, то більшість конфліктів у громадах, через те, що прибічники російської церкви намагаються проігнорувати більшість, зневажати український Закон і служити інтересам чужої країни. Священник ПЦУ Іван Сидор зауважив, що жодна громада не повернулась до РПЦвУ, тому не можна говорити про якесь «гоніння».

  Релігієзнавець Олександр Єфременко назвав форум святом брехні і лицемірства під куполом Московського патріархату. Він впевнений, що на форумі вже були підготовленні звернення, які надалі РПЦвУ використовуватиме для розповідей «яка погана українська держава» і яка «гонима Російська церква в Україні», а головна мета форуму – це зірвати візит Вселенського патріарха Варфоломія в Україну.

  Крім того, у РПЦвУ виступили проти закону, який припинятиме діяльність церков, що загрожують суверенітету України. Речник РПЦвУ навіть заявив, що вони готові вивести 20 мільйонів людей на антидержавні мітинги.

  Найсвіжіше

  Популярне