П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  Митрополит УПЦ (МП), який працював на РФ, потрапив до лікарні із серйозним діагнозом

  Митрополит УПЦ в єдності з Московським патріархатом Іонафан (Єлецьких), якому СБУ оголосила про підозри за кількома статтями, потрапив до лікарні. Про це повідомляє сайт Тульчинської єпархії УПЦ МП, керуванням якої займався підозрюваний.

  «Вчора, 28 листопада 2022 року медичне обстеження кардіологів Київської лікарні імені Амосова виявило у митрополита Тульчинського та Брацлавського Іонафана великі зміни коронарних судин серця, небезпечні для здоров’я та життя архіпастиря. Консиліум лікарів запропонував митрополиту Іонафану сьогодні зранку 29 листопада 2022 року операцію для повної заміни уражених судин. На що консиліум лікарів отримав згоду пацієнта”, – йдеться у повідомленні.

  Як повідомлялося раніше, Служба безпеки викрила керуючого однією з єпархій УПЦ МП у Вінницькій області, який виправдовував агресію Росії та розпалював міжконфесійну ворожнечу серед віруючих. Слідство встановило, що навіть після початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ Росії до України священнослужитель підтримував політику кремля та схвалював дії росії.

  Нагадаємо, 18 листопада, СБУ офіційно повідомила митрополиту Іонафану (Єлецьких) про підозру.  «Встановлено, що очільник єпархії підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію рф і тимчасову окупацію східних та південних районів України», – йдеться в повідомленні СБУ. Сам Іонафан назвав підозри СБУ «безпідставними»

  Аналогічні заходи були проведені 7 листопада. Тоді Служба безпеки України повідомила про підозру митрополиту Тульчинському і Брацлавському (УПЦ МП) Іонафану (Єлецьких) за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). За висновками експертизи, СБУ, митрополит здійснював умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. Того ж дня в УПЦ МП  запевняли, що підозрюваний СБУ митрополит Іонафан впевнений у своїй невинуватості.

  11 листопада підозрюваний СБУ митрополит Іонафан зачитав на камеру свій вірш «Люблю Україну».

  11 жовтня стало відомо, що Служба безпеки викрила митрополита Іонафана (Єлецьких), керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян. Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили: комп’ютерну техніку та мобільні термінали, друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу; У самій РПЦ заявили, що звинувачений СБУ митрополит Іонафан, продовжував поминати патріарх Московського Кіріла (Гундяя). У ЗМІ повідомляли, що митрополиту Іонафану, в якого СБУ проводила обшук, у Москві готують втечу. Також Московський патріархат вніс Іонафана у свій список на Синоді і по суті розпоряджається єпископами і архімандритами УПЦ МП як власним духовенством. У ЗМІ була інформація, що у справі проти Іонафана чиниться тиск на слідство.

  20 жовтня Духовенство «Тульчинської єпархії» УПЦ МП заявило про повну довіру митрополиту «Тульчинському і Брацлавському» Іонафану (Єлецьких) в якого СБУ провела обшуки та знайшла докази роботи на росію. Клірики підтримали заяву митрополита Іонафана, у якій він заперечує свою причетність до речових доказів роботи на росію. Священнослужителі УПЦ МП закликали парафіян не вірити «домислам ЗМІ про Українську Православну Церкву та її пастирів».

  31 жовтня 2022 року СБУ заявила про обшуки у двох єпархіях УПЦ МП та проведення слідчих дій у єпископів УПЦ МП в Кіровоградської області. Мова іде про митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа (Губеня) і митрополита Олександрійського та Світловодського Боголєпа (Гончаренко).  За даними спецслужби, окремі представники цієї громади причетні до поширення ідей, що посягають на територіальну цілісність України та розпалювання релігійної ворожнечі.

  Найсвіжіше

  Популярне