Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  Офіційно: СБУ викрила митрополита однієї з єпархій УПЦ МП на роботі в інтересах рф

  Служба безпеки викрила митрополита Іонафана (Єлецьких) керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян.

  «В рамках роботи із нейтралізації загроз державній безпеці, слідство встановило, що навіть після початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну священнослужитель підтримував політику кремля та схвалював дії рф», – йдеться на Фейсбук сторінці СБУ.

  Митрополит на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

  Ініційована СБУ експертиза підтвердила протиправний характер дій зловмисника.

  Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили:

  • комп’ютерну техніку та мобільні термінали,
  • друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу;
  • інші речові докази, які направлено на експертизу.

  У рамках кримінального провадження за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України вирішується питання про повідомлення фігуранту про підозру.

  Триває досудове розслідування.

  Викриття та документування незаконних дій проводилося співробітниками Управління СБУ у Вінницькій області спільно із слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

  Раніше  Духовний Фронт України з посиланням на Начальника поліції у Вінницькій області повідомляв, що у домі митрополита УПЦ МП знайшли докази злочинної діяльності. 11 жовтня СБУ провела обшуки в єрарха УПЦ МП Іонафана (Єлецьких).

  Фото: Служба безпеки України

  Фото: Служба безпеки України
  Фото: Служба безпеки України
  Фото: Служба безпеки України
  Фото: Служба безпеки України

  Найсвіжіше

  Популярне