Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  СБУ повідомила про нові підозри митрополиту на Вінниччині, який виправдовував російську агресію

  Служба безпеки України продовжує викривати нові факти підривної діяльності керуючого однією з єпархій УПЦ МП у Вінницькій області, повідомляє 18 листопада СБУ на своїй сторінці у Фейсбуці. СБУ не називає імені підозрюваного, але в контексті минулих повідомлень, ймовірно йдеться про митрополита УПЦ МП Іонафана (Єлецьких)

  «Встановлено, що очільник єпархії підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію рф і тимчасову окупацію східних та південних районів України», – йдеться в повідомленні СБУ.

  Крім того, у своїх «агітках» він закликав до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни.

  Надруковані серійним накладом прокремлівські матеріали зберігав у підсобних приміщеннях церкви. В подальшому планував організувати їх роздачу місцевим жителям через канцелярію єпархії.

  Ініційована СБУ незалежна експертиза підтвердила наявність незаконної діяльності проти державної безпеки України.

  Таким чином, слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за:

  • ч. 3 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України),
  • ч. 2 ст. 109 (розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни конституційного ладу),
  • ч. 1 ст. 110 (розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України) Кримінального кодексу України.

  Нагадаємо, що раніше, за матеріалами української спецслужби, митрополиту Іонафану (Єлецьких) вручили підозру за ч 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

  Наразі триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин викритих правопорушень. Заходи з документування незаконних дій проводили співробітники СБУ Вінницької області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

  Раніше, підозрюваний СБУ митрополит Іонафан зачитав на камеру свій вірш «Люблю Україну».

  Нагадаємо, вранці 7 листопада Служба безпеки України повідомила про підозру митрополиту Тульчинському і Брацлавскому (УПЦ МП) Іонафану (Єлецьких) за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). За висновками експертизи, СБУ, митрополит здійснював умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. Того ж дня в УПЦ МП  запевняли, що підозрюваний СБУ митрополит Іонафан впевнений у своїй невинуватості.

  11 жовтня стало відомо, що Служба безпеки викрила митрополита Іонафана (Єлецьких), керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян. Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили: комп’ютерну техніку та мобільні термінали, друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу; У самій РПЦ заявили, що звинувачений СБУ митрополит Іонафан, продовжував поминати Гундяя. У ЗМІ повідомляли, що митрополиту Іонафану, в якого СБУ проводила обшук, у Москві готують втечу. Також Московський патріархат вніс Іонафана у свій список на Синоді і по суті розпоряджається єпископами і архімандритами УПЦ МП як власним духовенством. У ЗМІ повідомляли, що у справі проти Іонафана чиниться тиск на слідство.

  20 жовтня Духовенство «Тульчинської єпархії» УПЦ МП заявило про повну довіру митрополиту «Тульчинському і Брацлавському» Іонафану (Єлецьких) в якого СБУ провела обшуки та знайшла докази роботи на росію. Клірики підтримали заяву митрополита Іонафана, у якій він заперечує свою причетність до речових доказів роботи на росію. Священнослужителі УПЦ МП закликали парафіян не вірити «домислам ЗМІ про Українську Православну Церкву та її пастирів».

  31 жовтня 2022 року СБУ заявила про обшуки у двох єпархіях УПЦ МП та проведення слідчих дій у єпископів УПЦ МП в Кіровоградської області. Мова іде про митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа (Губеня) і митрополита Олександрійського та Світловодського Боголєпа (Гончаренко).  За даними спецслужби, окремі представники цієї громади причетні до поширення ідей, що посягають на територіальну цілісність України та розпалювання релігійної ворожнечі.

  Найсвіжіше

  Популярне