Субота, 22 Червня, 2024
Бiльше

  Митрополит УПЦ МП Іонафан виправдовується, що не має відношення до роботи на росію

  На офіційному сайті УПЦ МП заявили, що ніяких обшуків в митрополита УПЦ МП Іонафана не було. Це все, нібито «дезінформація», яку спростував сам підозрюваний митрополит. І це попри те, що СБУ офіційно заявила про викриття цього церковнослужителя на роботі в інтересах рф. Сам митрополит УПЦ МП Іоанафан заявив, що «не має жодного відношення» до доказів роботи на росію, знайдених СБУ.

  В УПЦ МП уточнили, що митрополит Іонафан (Єлецьких) запевняє, що докази проросійської діяльності знайдені на місці його проживання, «жодного відношення ні до мене, ні до Тульчинської єпархії не мають».

  «12 жовтня 2022 року митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан (Єлецьких) опублікував спростування щодо публікацій у ЗМІ стосовно обшуків за місцем його проживання та в єпархіальному управлінні», – повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

  Нагадаємо, 12 жовтня Служба безпеки України викрила керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян. Офіційно в СБУ не повідомили ім’я підозрюваного, але із фото зрозуміло, що мова йде про митрополита Іонафана (Єлецьких).

  «В рамках роботи із нейтралізації загроз державній безпеці, слідство встановило, що навіть після початку повномасштабного вторгнення окупаційних військ в Україну священнослужитель підтримував політику кремля та схвалював дії рф», – йдеться на Фейсбук сторінці СБУ.

  Митрополит на власному інтернет-ресурсі розміщував публікації, які містять заклики до розпалювання міжконфесійної ворожнечі. Ініційована СБУ експертиза підтвердила протиправний характер дій зловмисника.

  Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили:

  • комп’ютерну техніку та мобільні термінали,
  • друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу;
  • інші речові докази, які направлено на експертизу.

  У рамках кримінального провадження за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України вирішується питання про повідомлення фігуранту про підозру.

  Триває досудове розслідування.

  Викриття та документування незаконних дій проводилося співробітниками Управління СБУ у Вінницькій області спільно із слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

  Раніше  Духовний Фронт України з посиланням на Начальника поліції у Вінницькій області повідомляв, що у домі митрополита УПЦ МП знайшли докази злочинної діяльності. 11 жовтня СБУ провела обшуки в єрарха УПЦ МП Іонафана (Єлецьких).

  Фото: Служба безпеки України

  Фото: Служба безпеки України

  Фото: Служба безпеки України

  Фото: Іван Іщенко
  Фото: Іван Іщенко
  Фото: Іван Іщенко
  Фото: Іван Іщенко
  Фото: Іван Іщенко

  Найсвіжіше

  Популярне