Неділя, 21 Квітня, 2024
Бiльше

  У РПЦ заявили, що звинувачений СБУ митрополит Іонафан, продовжував поминати Гундяя

  Митрополит Тульчинський і Брацлавський Іонафан, у якого Служба безпеки України (СБУ) у вівторок провела обшуки, є відданим прихильником єдності УПЦ з Московським патріархатом і продовжує поминання московського патріарха Кіріла за богослужіннями і зараз зазнає гонінь «за стояння в істині».

  Таку думку висловив член Синодальної біблійно-богословської комісії РПЦ протоєрей Андрей Новіков, повідомляють росЗМІ.

  СБУ підтвердили факт обшуку у керівника одно з єпархій УПЦ МП у Вінниці. У коментарі для ЗМІ в СБУ повідомили, що йдеться про митрополита Йонафана.

  Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили: комп’ютерну техніку та мобільні термінали, друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу; інші речові докази, які направлено на експертизу.

  У рамках кримінального провадження за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, релігійної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України вирішується питання про повідомлення фігуранту про підозру.

  «Я досить добре знайомий із владикою Іонафаном. Його завжди відрізняла відданість єдності Церкви (УПЦ МП із РПЦ, – ред.). Він свого часу постраждав від анафеми Філарета Денисенка. І зараз, після сумної Феофанії, він продовжив поминання патріарха. Ось уже вдруге за своє архіпастирське служіння він зазнав гоніння за стояння в істині», – написав протоієрей Андрій Новіков у своєму Telegram-каналі.

  Новіков народився в Одесі і до квітня 2014 року був секретарем Одеської єпархії УПЦ МП, а потім після того, яки ним зацікавилась СБУ, він втік з України в росію. З травня 2014 року він є настоятелем храму Живоначальної Трійці на Воробйових горах у Москві. Пізніше Новікова відкомандирували розколювати православ’я Александрійської Церкви в Африці.

  Раніше  Духовний Фронт України з посиланням на Начальника поліції у Вінницькій області повідомляв, що у домі митрополита УПЦ МП знайшли докази злочинної діяльності. 11 жовтня СБУ провела обшуки в єрарха УПЦ МП Іонафана (Єлецьких).

  Фото: Служба безпеки України
  Фото: Служба безпеки України
  Фото: Служба безпеки України

  Фото: Іван Іщенко
  Фото: Іван Іщенко
  Фото: Іван Іщенко
  Фото: Іван Іщенко
  Фото: Іван Іщенко

  Фото: Служба безпеки України

  Найсвіжіше

  Популярне