Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  Митрополит УПЦ МП Іонафан (Єлецьких) назвав підозри СБУ «безпідставними»

  Митрополит УПЦ МП «Тульчинський і Брацлавський» Іонафан (Єлецьких) прокоментував звинувачення СБУ у протиправних діях проти України, повідомляє пресслужба Тульчинської єпархії УПЦ МП.

  «18 листопада 2022 року з офіційного телеграм-каналу СБУ дізнався, що нібито я, цитую, “у своїх агітках… закликав до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни”. Заявляю, що ці повідомлення безпідставні і не відповідають істині», – заявив митрополит УПЦ МП.

  Нагадаємо, 18 листопада, СБУ офіційно повідомила митрополиту Іонафану (Єлецьких) про підозру.  «Встановлено, що очільник єпархії підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію рф і тимчасову окупацію східних та південних районів України», – йдеться в повідомленні СБУ.

  Аналогічні заходи були проведені 7 листопада. Тоді Служба безпеки України повідомила про підозру митрополиту Тульчинському і Брацлавскому (УПЦ МП) Іонафану (Єлецьких) за ч. 2 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). За висновками експертизи, СБУ, митрополит здійснював умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. Того ж дня в УПЦ МП  запевняли, що підозрюваний СБУ митрополит Іонафан впевнений у своїй невинуватості.

  11 листопада підозрюваний СБУ митрополит Іонафан зачитав на камеру свій вірш «Люблю Україну».

  11 жовтня стало відомо, що Служба безпеки викрила митрополита Іонафана (Єлецьких), керуючого однієї з єпархій УПЦ МП на Вінниччині, який виправдовував агресію рф і розпалював міжконфесійну ворожнечу серед вірян. Під час санкціонованих обшуків за місцем проживання та у релігійних спорудах правоохоронці вилучили: комп’ютерну техніку та мобільні термінали, друковані матеріали проросійського змісту та пропагандистську літературу; У самій РПЦ заявили, що звинувачений СБУ митрополит Іонафан, продовжував поминати Гундяя. У ЗМІ повідомляли, що митрополиту Іонафану, в якого СБУ проводила обшук, у Москві готують втечу. Також Московський патріархат вніс Іонафана у свій список на Синоді і по суті розпоряджається єпископами і архімандритами УПЦ МП як власним духовенством. У ЗМІ повідомляли, що у справі проти Іонафана чиниться тиск на слідство.

  20 жовтня Духовенство «Тульчинської єпархії» УПЦ МП заявило про повну довіру митрополиту «Тульчинському і Брацлавському» Іонафану (Єлецьких) в якого СБУ провела обшуки та знайшла докази роботи на росію. Клірики підтримали заяву митрополита Іонафана, у якій він заперечує свою причетність до речових доказів роботи на росію. Священнослужителі УПЦ МП закликали парафіян не вірити «домислам ЗМІ про Українську Православну Церкву та її пастирів».

  31 жовтня 2022 року СБУ заявила про обшуки у двох єпархіях УПЦ МП та проведення слідчих дій у єпископів УПЦ МП в Кіровоградської області. Мова іде про митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа (Губеня) і митрополита Олександрійського та Світловодського Боголєпа (Гончаренко).  За даними спецслужби, окремі представники цієї громади причетні до поширення ідей, що посягають на територіальну цілісність України та розпалювання релігійної ворожнечі.

  Найсвіжіше

  Популярне