П’ятниця, 11 Листопада, 2022
Бiльше

  У Литовській філії РПЦ на деяких службах не поминають Кіріла, щоб не «створювати перешкод людям»

  На богослужіннях Литовської Православної Церкви Московського патріархату, які звершуються іноземними мовами, не поминають ім’я патріарха Московського Кіріла (Гундяєва), як «Великого Господіна і Отца нашего», щоб не «створювати перешкод людям»

  Про це повідомили в пресслужбі Віленсько-Литовської єпархії, повідомляє наближене до УПЦ МП видання «СПЖ».

  У Литовській Церкві зазначили, що це зроблено для того, щоб «усі віруючі, зокрема й представники інших Помісних Церков, могли зосередитися на молитві».

  «Така практика в нас введена вже досить давно – на деяких богослужіннях, які звершуються різними мовами, ми не поминаємо Патріарха Кирила, щоб не створювати додаткових перешкод для людей, які принципово не погоджуються з його висловлюваннями», – пояснив єпископ Тракайський Амвросій.

  У Литві РПЦ потроху стає токсичною організацією

  Нагадаємо, раніше литовський митрополит РПЦ Інокентій (Васильєв) «позбавив сану» священника Георгія Сунгайлу, який критикував Кіріла за підтримку війни рф проти України. Також він заборонив у священнослужінні без права носіння священичого одягу та хреста протоєрея Віталія Моцкуса, протоєрея Володимира Селявка, єрея Георгія Ананьєва та єрея Віталія Даупараса. Рішення затвердив патріарх Московський Кіріл (Гундяєв).

  Ці литовські священники рпц, яких звільнили через засудження війни, висловлювали бажання приєднатись до Вселенського патріархату. Також колишній священник РПЦ Володимир Селявко розповів, навіщо відновлювати у Литві Константинопольську Церкву.

  Як заявив священник Георгій Сунгайлу, дії архієпископа РПЦ в Литві є «продовженням репресій у відповідь на критику на адресу патріарха Кирила».

  У ЗМІ писали про штормове попередження для литовської філії РПЦ, адже мер Вільнюса пригрозив передати Вселенському патріархату храми РПЦ. Також у кінці травня речниця прем’єр-міністерки Литви Раса Якілайтене заявила, що публічна підтримка війни проти України з боку глави РПЦ патріарха Кіріла є неприйнятною для частини православних християн Литви. Тому вони мають право сповідувати свою віру «без конфлікту совісті». Вона просила патріарха Варфоломія допомогти від’єднатися від Московського патріархату.

  Московському патріарху Кірілу (Гундяєву) заборонили в’їзд в Литву, через підтримку війни в Україні. Православна єпархія Литви почала віддалятись від Москви після заборони на в’їзд моспатріарха і критики уряду Гундяєва.

  Після цього у РПЦ думали, що робити з їхньою структурою у Литві.

  Найсвіжіше

  Популярне