Понеділок, 26 Лютого, 2024
Бiльше

  Колишній священник РПЦ розповів, навіщо відновлювати у Литві Константинопольську Церкву

  У нинішніх умовах оптимальним було б існування у Литві православної Церкви не тільки московського, але й Константинопольського Патріархату, яка потрібна тим, хто хоче «осмисленого православ’я без ідеологічного забарвлення».

  Про це сказав в інтерв’ю Укрінформу колишній протоієрей Віленсько-Литовської єпархії Володимир Селявко.

  «Вони (церкви московського та Константинопольського патріархатів – ред.) взаємно позитивно впливатимуть одна на одну. Існування паралельних структур завжди сприяє внутрішнім реформам кожної з них. В результаті литовське суспільство отримає досить гармонійний православний пласт усередині країни», – зазначив Селявко.

  За його словами, ті, хто хочуть сповідувати «осмислене православ’я без ідеологічного забарвлення, ходитимуть до храмів Константинопольського патріархату», люди з консервативнішими совєтськими, постсовєтськими поглядами – до храмів московської патріархії.

  Селявко також повідомив, що у травні разом з іншим позбавленим сану священником Віленсько-Литовської єпархії рпц здійснив візит до митрополита Стефаноса (Хараламбідіса), глави Естонської апостольської православної церкви Константинопольського патріархату (заснована в 1923 році, відновлена ​​в 1996-му). “Познайомилися з тим, як вони там живуть, і побачили, що в паралельному існуванні двох юрисдикцій справді є великі плюси”, – зауважив він.

  Володимир Селявко – колишній протоєрей Віленсько-Литовської єпархії рпц. Двадцять років був у канцелярії єпархії секретарем із зовнішніх зв’язків. У червні був позбавлений сану судом єпархії разом із чотирма іншими священниками, де-факто – за антивоєнну позицію та критику патріарха кирила за його позицію щодо підтримки російської агресії в Україні.

  Ці п’ять священників приєдналися до звернення різних литовських православних груп до Константинопольського патріархату з проханням відновити у Литві його юрисдикцію. Відповідний лист підписала прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте. Паралельно нинішнє керівництво Віленсько-Литовської єпархії звернулося до москви з проханням підвищити її статус до Литовської церкви в структурі московського патріархату.

  Найсвіжіше

  Популярне