Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Православна єпархія Литви віддаляється від Москви після заборони на в’їзд моспатріарха

  Литовська єпархія РПЦ оприлюднила заяву, в якій відхилила обурення в Росії через заборону на в’їзд московського патріарха Кіріла. Хоча Кіріл ніколи раніше не відвідував Литву, тепер йому заборонено в’їзд в країну до червня 2027 року.

  «З початку російського вторгнення до України Литовська православна архиєпархія рішуче засудила цю війну та агресію», – йдеться в заяві Віленсько-Литовської єпархії.

  «У нинішній ситуації було б абсурдом навіть думати про можливість візиту до Литви патріарха Кіріла», — йдеться в дописі.

  У середу Литва внесла патріарха московського до чорного списку за його відверту підтримку російського вторгнення до України.

  У п’ятницю у РПЦ заявили, що заборона є спробою Литви отримати прихильність своїх «головних партнерів». У коментарі російським ЗМІ представник церкви також заявив, що заборона є відмовою від «свободи віросповідання та європейської правової традиції».

  Кілька православних священиків у Литві борються за відокремлення церкви від московського патріархату, цей крок підтримав уряд Вільнюса.

  Найсвіжіше

  Популярне