Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Литва просить патріарха Варфоломія допомогти від’єднатися від Московського патріархату

  Прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте написала листа до Вселенського патріарха Варфоломія. Вона висловила підтримку уряду прагненню частини православних Литви відокремитися від РПЦ.

  Про це повідомляє Delfi з посиланням на речницю прем’єра Раса Якілайтене.

  “Публічна підтримка Московським патріархом Кирилом війни Росії проти України неприйнятна для частини православних Литви, тому, на думку прем’єр-міністра, природно, що православні Литви мають право сповідувати свою віру без конфлікту совісті”, — йдеться в повідомленні.

  Шимоніте заявила про готовність обговорити можливу роль литовського уряду у відновленні діяльності Константинопольського Патріархату на території Литви, а також “за можливості” зустрітися з Варфоломієм.

  У листі прем’єрка зазначає, що православ’я є другою за величиною традиційною релігійною конфесією в Литві. Крім того, православна громада в країні швидко зростає, оскільки в країні оселилися понад 50 тис. біженців з України.

  Раніше голова Литовської православної церкви, яка підпорядковується Московському патріархату, митрополит Інокентій звільнив кількох православних священиків, коли вони вирішили звернутися до Константинопольського патріархату з проханням увійти до його складу.

  Найсвіжіше

  Популярне