Середа, 19 Жовтня, 2022
Бiльше

  Архієреї УПЦ МП листуються з Кірілом під час повномасштабної війни (документи)

  Українська православна церква Московського патріархату швидко втратила велику частину пастви після відкритої агресії Росії. Аби врятувати ситуацію, УПЦ МП наприкінці травня провели собор в Феофанії, де оголосивши про повну самостійність. Втім насправді залежності від москви ця релігійна організація так і не позбулася.

  Духовний Фронт України постійно публікує матеріали про те, як українські єрархи продовжують служити Російській православній церкві та її патріарху. Кіріл, нагадаємо, відкрито благословляє росіян на вбивство «братів-українців».

  Доказом того, що зв’язки з Москвою не розірвані, служить і те, що СБУ провела обшуки в помешканні очільника Тульчинської єпархії УПЦ МП митрополита Іонафана (Єлецьких). Він, попри збройну агресію Росії проти нашої держави, зберігав у себе російську пропагандистську літературу і відповідним чином обробляв вірян.

  На наради з московським начальством під час війни виїжджає й одіозний настоятель Києво-Печерської Лаври митрополит Павло (Лебідь). Митрополит запевнив, що поїздка до Молдови має медичні цілі, проте згодом він опинився в курортній Анталії, де, за даними джерел у правоохоронних органах, мав контакти з представниками РПЦ і домовлявся з ними, як протидіяти автокефалії.

  Митрополит Роменський і Буринський Іосиф під час повномасштабної війни також катається до Росії. Відповідні фото з’явилися на Духовному Фронті України. Архієрей поїхав до Росії з благословення керуючого справами цієї релігійної організації митрополита Антонія (Паканича). Саме він досі тримає зв’язок із верхівкою РПЦ, а Іосиф є його так званим зв’язковим із патріархом Кірілом. Більш того, окрім свідоцтв частих візитів Іосифа до Росії, є докази того, що він також отримав паспорт громадянина Росії. Країни, яка 17 жовтня після атаки по рідному Іосифу Роменському району Сумщини вбила ще кількох людей.

  Під час оголошення незаконної анексії Росією Херсонської, Запорізької, Луганської і Донецької областей у кремлівській залі були присутні явно дуже задоволені «возз’єднанням» митрополит Луганський та Алчевський УПЦ Пантелеймон (Поворознюк)настоятель Свято-Саввинського монастиря міста Мелітополя архимандрит Іоанн (Прокопенко), а також архимандрит Алексій (Федоров)настоятель Свято-Успенського кафедрального собору у Херсоні.

  Російську анексію українських земель освячувало духовенство з… України (на фото: митрополит Луганський Пантелеймон)
  Після оприлюднення низки цих цікавих і тривожних фактів до «Главкома» почали надходити повідомлення від представників УПЦ МП, які мають проукраїнську позицію. Вони висловлюють обурення фактами продовження співпраці «незалежної» УПЦ з Москвою. На доказ цього редакція отримала документальні свідоцтва роботи на ворожу державу та її церкву.

  Наприклад, виявилось, що Управління справами московської патріархії РПЦ досі систематично розсилає єпархіям Української православної церкви обов’язкові до виконання циркуляри про захист церковних чеснот, а українські священники запрошуються до Москви…

  Фактично з послання випливає, що у щоденних жертвах російських ракетних ударів в 21-му столітті, винні богохульні більшовики, які, за версією Кремля, і «створили Україну». А треба всього лише жити за Євангельськими заповідями та чекати Другого пришестя Христа.

  11 травня 2022 року – в самий розпал «спецоперації» – патріарх Кирило запрошує всіх архієреїв в Москву на Божественну літургію та Міжнародні освітні читання.

  Не забувають служителі РПЦ та УПЦ МП «по старій пам’яті» і обмінюватися вітаннями з нагоди різних свят. А таких свят багато – від хіротонії до Великодня. Що цікаво в листах згадуються і архієреї, які за останній місяць не були помічені в скандалах зі співпрацею на росію. Зокрема митрополит УПЦ МП в Дніпрі Іриней (Середній) та митрополит в Кропивницькому Іоасаф (Губень). Кіріл (Гундяєв) згадує у своїх листах і митрополита у Володимир-Волинську Володимира (Мельника). Є архієпископ УПЦ МП Євлогій (Пацан) із титулом «новомосковський, вікарій Дніпропетровської єпархії».

  Щодо ролі московської церкви в російській війні проти України говорить і той факт, що ЗСУ ліквідувала вже, як мінімум трьох священників РПЦ, які приїхали підтримувати моральний дух рашистів. У росЗМІ постійно вискакують сюжети, де попи РПЦ благословляють мобілізованих і бажають їм вертатись з України живими та із перемогою.

  В Офісі Президента визнають проблеми з УПЦ МП і кажуть, що їх доля буде вирішена спеціальним законом. Але для її вирішення треба підготувати відповідний законопроєкт з усіма процедурами, продираючись з боями через спротив церковного лобі. Тим часом архієреї так званої «УПЦ» і далі спілкуються із кровавим московським патріархом, і не факт, що ці контакти обмежуються вітаннями зі святами та ювілеями…

  За матеріалами «Главкому».

  Найсвіжіше

  Популярне