Вівторок, 16 Липня, 2024
Бiльше

  Єпископ Єрусалимської Церкви занепокоєний, що ПЦУ звернулась до Варфоломія, щоб засудити Гундяєва

  Російські спецслужби схоже добряче попрацювали в Ізраїлі і можливо занесли рублі одному з єрархів Єрусалимської Церкви. Палкий любитель російського патріарха архієпископ Севастійський Феодосій знову заговорив. 4 серпня 2022 року цей єрарх Єрусалимського патріархату був занепокоєний зверненням Синоду ПЦУ від 27 липня до Патріарха Варфоломія із закликом засудити Кіріла (Гундяєва) за виправдання війни та єресь “русского міра”.

  Звинувачення проти Гундяєва за сприяння агресії єрарх Єрусалимської Церкви назвав «брехливими». Феодосій каже, що саме ПЦУ є основною проблемою розколу, а не РПЦ, яка благословляє рашистів вбивати, катувати мирних жителів і гвалтувати людей.

  Лист проти Гундяя Феодосій назвав «отруйним» і впевнений, що треба зближуватись із Російською Церквою.

  «Ми сподіваємося на те, що церковні ієрархи нашої Православної Церкви і глава Вселенського Патріархату Варфоломій звернуть належну увагу на цей «отруйний» лист, метою якого є лише поглиблення кризи, що склалася, але ніяк не розв’язання українського церковного питання. Оскільки досягти його вирішення можна лише через діалог, пошуки шляхів до порозуміння, до зближення та підтримки контактів зі … патріархом Московським…».

  Далі Феодосій пише про канони і каже, що питання автокефалії ПЦУ не можна вирішувати без РПЦ. Щоправда владика чомусь не задається питанням анексії Київської митрополії і порушенням Москвою тих же канонів. Напевно йому не дуже зручно це згадувати, адже вся його “логіка” розвалиться, як картковий будиночок.

  «Жоден із способів розв’язання питання не передбачає ігнорування Російської Церкви. А ті, хто намагається її ігнорувати і здійснює нападки на неї та її Патріарха, насправді не бажають досягти вирішення конфлікту…», – обурюється Феодосій.

  На останок Феодосій намагається зайняти конформістську позицію у війні рф проти України. Він каже, що молиться за мир, але не засуджує винуватців війни – Кремлівського диктатора та його обслугу – Гнудяєва.

  Далі Феодосій суперечить сам собі, коли каже «не слід зважати на випади Епіфанія», але він сам то чомусь зважає на предстоятеля ПЦУ і навіть коментує його.

  Що було раніше?

  Нагадаємо, це вже не перша підтримка архієпископом Феодосієм людиновбивчих заяв патріарха Московського. Головна редакторка видання Orthodox Times Евсімія Ефсіміу запитувала чи архиєпископ Севастійський говорить особисто, чи висловлює точку зору Синоду Єрусалимського Патріархату, коли заявляє, що «ми у Святому місті Єрусалимі засуджуємо дії, вчинені політичними силами Заходу проти Патріарха Московського». Феодосій відбілював Кіріла і просив зняти з нього санкції.

  24 лютого російська армія розпочала повномасштабний наступ на територію України. Від рук російських вбивць загинуло понад 358 дітей та багато інших мирних жителів. Московський патріарх Кіріл постійно займається виправдовуванням вбивств і звірств вчинених рашистами.

  У своїх заявах Кіріл назвав бомбардування українських міст з боку російських військ «погіршенням політичної ситуації на Донбасі», а і пояснював все це неприйняттям на Донбасі гей-парадів. Він також подарував ікону очільнику Росгвардії і побажав досягти «швидкої перемоги» над українцями.

  Також Кіріл кілька разів брехливо заявляв, що росія «ні на кого не нападала». У червні Кіріл казав, що окупанти в Україні «захищають Росію на полі бою». І всі ці заяви «безневинного» Гундяя підтримав єрарх Єрусалимського патріархату.

  РФ постійно тримає на повідку Єрусалимську Церкву

  Агенти Російської Федерації не відпускають зі свого поля зору Єрусалимського патріарха і практично щомісяця проводять з ним зустрічі, щоб гальмувати процес визнання ПЦУ збоку Єрусалимської Церкви і, як бачимо, навіть співати дифірамби пропагандисту в рясі моспатріарху Кірілу.

  Архієпископ Севастійський Феодосій підтримав московського патріарха, який благословив вбивства невинних людей тобто «благословив» гріх, що він робить з 2014 року. Водночас Феодосій не висловив жодної підтримки Україні та її народу у боротьбі з російським агресором, який захищає свою землю від окупації. Феодосій навіть не згадав за митрополита УПЦ МП Онуфрія. Тобто Феодосій повністю став на захист російської брехні, вбивств і гріху, чим став співучасником злочинів рашистів.

  Нагадаємо, що патріарх Єрусалимський у червні благословив концерт на честь РПЦЗ. До цього посол росії запропонував Єрусалимському патріарху «захист» від екстремістів, ситуація з якими знову погіршилась у регіоні. Російська сторона використовує проблеми з екстремістами в Єрусалимі, щоб пропонувати «захист» від них, і відповідно добиватись вигідних для рф і РПЦ рішень і заяв від Єрусалимського патріархату.

  Нагадаємо, раніше ми вже писали, що РПЦ допомагає Єрусалимському Патріархату будувати церкву. РФ використовує Єрусалимського Патріарха, як інструмент, щоб протидіяти юрисдикції Вселенського патріарха. З цією метою патріарх Феофіл у лютому 2021, під тиском Москви, закликав до повторного проведення неканонічної Амманської зустрічі, хоча торішній «Амман» зазнав краху, що визнали навіть російські експерти.

  Джерело: Духовний Фронт України.

  Найсвіжіше

  Популярне