Середа, 24 Липня, 2024
Бiльше

  «Щось забагато тобі»: вірянам РПЦвУ платили гроші за акції проти Варфоломія

  Патріарха Варфоломія, який 20 серпня прибув до Києва, дорогою з аеропорту зустрічали прихильники Московського патріархату. В руках вони тримали плакати «Наш предстоятель – Онуфрій», та інші подібні заяви, проте сам Онуфрій на акцію не явився. Як виявилось, вірянам РПЦвУ платили гроші за акції проти Вселенського патріарха.

  Журналісти 1+1 показали, що мітингарі РПЦвУ, після акції ділили між собою гроші. «Скільки вас?… Щось забагато тобі», – сказала одна із організаторів мітингу, яка роздавала гроші учасникам «стояння за Онуфрія» і проти візиту «Вселенського патріарха».

  Прихильник РПЦвУ Юрій Смик писав у своєму Телеграм каналі, що вражений вірою бабусь-вірянок Моспатріархату, які готові стояти там, де їм скажуть. Що правда про проплаченість тих самих бабусь, Смик не згадав. «До глибини душі … на таких людях тримається наша віра ..»., – схарактеризував Юрій Смик акцію проти патріарха Варфоломія.

  Фото: РПЦвУ

  Нагадаємо, це вже не перша проплачена акція вірян РПЦвУ проти Вселенського патріарха Варфоломія, який надав Томос про автокефалію ПЦУ. Раніше ми повідомляли, що флешмоб «Варфоломій – ми тебе не звали» є платною акцією, гроші на яку виділяє РПЦвУ.  

  Фото: РПЦвУ

  Онуфрій на «стояння» не давав конкретного благословення ГО «Мирянам», а лише дозволив їм «захищати РПЦвУ». Що малось на увазі під захистом? Адже під захистом РПЦвУ можна вважати будь-що: від молитви, до антидержавних проплачених акцій під ВРУ, на які Онуфрій теж не являвся. 

  Інше крило РПЦвУ хотіло прийти до патріарха Варфоломія і вигукувати «Наш патріарх – Кіріл!». Таким чином в пропагандистів РПЦвУ виник внутрішній розкол: одні хотіли зустрічі з Варфоломієм, а інші — ні.

  Москва не може ніяк пережити відділення Українського православ’я від Російської православної Церкви, яке розпочалось у 90-х роках минулого століття.

  У Вселенському патріархаті на проплачені акції ГО «Мирян» не зважають і заявили, що брехня і наклеп прихильників РПЦ в Україні ніяким чином не зачіпають і не зупиняють Вселенський Патріархат. Щобільше, там підкреслили, що РПЦвУ не можуть представляти думки всього українського народу.

  Найсвіжіше

  Популярне