Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  РПЦвУ проведе “зібрання постраждалих від гонінь” у Києво-Печерській лаврі

  Протягом останнього часу Російська Федерація отримала кілька відчутних ударів з боку України та її держав-партнерів. Запровадження Сполученими Штатами Америки санкцій проти мережі агентів впливу в Україні, закриття каналів Медведчука-Козака, обговорення депутатами Європарламенту імовірності розширення санкцій у відношенні найближчого оточення Владіміра Путіна та повідомлення про підозру Службою безпеки України проросійському блогеру Анатолію Шарію викликали доволі некомфортні відчуття в окремих частинах “кремлівського організму”.

  На біду (для Кремля), кожен день наближає настання “невблаганного серпня”, коли на святкування 30-ї річниці Незалежності України до нашої країни завітає Вселенський патріарх Варфоломій І. А це дедалі більше підсилює свербіж та дискомфорт.

  Примітно, що головний мозок згаданого “кремлівського організму” у своїй еволюції просунувся не набагато далі мозку загнаного у кут щура. Відчувши дискомфорт там, де не відчував його ніколи раніше, “організм” почав кидатись на всіх одразу.

  Спершу, Кремль визвірився у бік Європи заявами Міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова про готовність “розірвати стосунки з Євросоюзом”. А після цього привів у стан екстремальної збудженості агентів впливу, які займаються релігійними питаннями в Україні на користь Росії.

  Першим кроком, після настання хворобливої збудженості, стало звернення друзів “русского міра” до Вселенського патріарха Варфоломія І, у якому проросійські діячі Андрій Деркач, Нестор Шуфрич та інші “кролики” закликали Його Всесвятість утриматись від візиту на святкування 30-ї річниці Незалежності України.

  Наступним етапом, Російська православна церква в Україні, буде активно розігрувати маніпулятивну карту, на кожному кроці волаючи про “гоніння на церкву”, потурання “гонінням” з боку влади тощо.

  Власні джерела “Духовного фронту” повідомляють, що 22 лютого 2021 року у Києво-Печерській лаврі відбудеться так званий “Правозахисний форум”.

  У заході візьмуть участь декілька сотень “постраждалих від гонінь” священників та представників громад Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП).

  Під час роботи форуму учасники планують обговорити “факти захоплення храмів” РПЦвУ, висловити невдоволення через обов’язок вказати у назві приналежність до країни-агресора – Росії.

  Зрозуміло, що термінологія “русского міра” “захопленням храмів” називає свідомий вибір громади, зроблений шляхом голосування, перейти до складу Православної церкви України всупереч бажанню священника Московського патріархату. Але для максимально ефектної пропагандистської картинки, проросійські діячі цю деталь намагаються на згадувати.

  Окрім цього, організатори та учасники планують висловити серйозну стурбованість тим, що після перейменування релігійної організації, її можуть позбавити пільг, якими наділені інші, українські конфесії та релігійні об’єднання, а також тим, що, на їхню думку, проти РПЦвУ також можуть бути запроваджені серйозні санкції.

  За підсумками роботи форуму, організатори планують ухвалити колективне звернення до предстоятеля РПЦвУ митрополита Онуфрія (Березовського).

  Вказаний документ має проголосити: вдячність всьому єпископату РПЦвУ за “стійкість віри” і за те, що не “піддались спокусі зрадити церкву і приєднатись до ПЦУ”; “небажання влади помічати напади на парафії та захоплення храмів”.

  У зверненні будуть перераховані, так звані, факти “гонінь на православних” з максимально широкою географією. Метою вказаного є створення образу масовості “гонінь”, які потребують негайної реакції.

  А реакція, яку мають запропонувати учасники та організатори форуму, імовірно, буде полягати у рішучих вимогах від органів державної влади скасувати всі факти перереєстрації парафій з РПЦвУ на ПЦУ.

  Окрім цього, організатори планують просити митрополита Онуфрія (Березовського) благословити вірян на “особливі молитовні стояння”.

  “Особливі молитовні стояння” – це, за своєю суттю, мітинги прихильників “русского міра”, які, згідно задуму Кремля, мають хвилею накрити Україну і, зокрема, Київ. Таким чином, предстоятеля РПЦвУ підведуть до думки про необхідність відновлення, так званого, політичного православ’я.

  Таким чином, після 22 лютого 2021 року варто очікувати масового подання заяв, скарг, звернень священників та вірян РПЦвУ до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, інших органів державної влади щодо, нібито, незаконної перереєстрації громад та інших випадків “гонінь на православних”.

  Вказані скарги, звернення та заяви з трибуни українського парламенту буде транслювати Вадим Новинський, який з 17 лютого цього року є співголовою міжфракційного депутатського об’єднання “За конфесійний мир в Україні”. Він же, імовірно, виступить головним спонсором “особливих молитовних стоянь”, тобто, мітингів на підтримку РПЦвУ та проти візиту до України Вселенського патріарха.

  Зрештою, охочих до участі у мітингах не бракуватиме. На початку цього року Союз православних братств України (СПБУ) та один з керівників цієї організації Валентин Лукіяник вже відзначились кількома схожими масовими акціями і пропонували митрополиту Онуфрію (Березовському) “об’єднати зусилля у боротьбі з ПЦУ та іншими ворогами православ’я”.

  У такий спосіб Кремль та російські агенти впливу в Україні у повній мірі скористаються Російською православною церквою в Україні (УПЦ МП) у власних геополітичних цілях. А віряни вказаної конфесії просто будут цинічно використані в результаті своєї наївності та небажання критично осмислити інформацію, яка лунає з вуст прихильників “русского міра”.

  Найсвіжіше

  Популярне