П’ятниця, 1 Липня, 2022
Бiльше

  США запровадили санкції проти російських агентів впливу в Україні

  Міністерство фінансів Сполучених Штатів Америки запровадило санкції проти низки російських агентів впливу, які здійснювали підривну діяльність на шкоду США, зокрема у виборчий процес.

  Про це пише “НВ” з посиланням на сайт американського відомства.

  Відтепер, під дію санкцій потрапили:

  • Олександр Дубінський – народний депутат від президентської партії “Слуга народу”;
  • Дмитро Ковальчук – помічник народного депутата Андрія Деркача, проти якого вже запроваджено санкції;
  • Костянтин Кулик – колишній прокурор, причетний до публікації так званих “плівок Деркача”;
  • Олександр Онищенко – колишній нардеп-утікач, який перебуває під слідством;
  • Антон Симоненко – пов’язаний з нардепом Деркачем;
  • Андрій Теліженко – колишній працівник посольства України в США;
  • Петро Журавель – пов’язаний з нардепом Деркачем;
  • ТОВ “Ера-Медіа”;
  • Інформаційне агентство “Only News”;
  • Сайт NabuLeaks – nabu-leaks.com;
  • ТОВ Скептик / Бегемот Медіа.

  У Мінфіні пояснили, що зазначені особи і компанії були частиною російської мережі зовнішнього впливу, пов’язаної з нардепом Андрієм Деркачем.

  “Російська кампанія з дезінформації, спрямована проти американських громадян, це загроза нашій демократії. США продовжать агресивно захищати цілісність наших виборчих систем та виборчого процесу”, — заявив міністр фінансів Стівен Мнучін.

  Важливо, що осіб, які підпадають під дію санкцій, прямо називають російськими агентами впливу, які діють в рамках розгалуженої мережі російських спецслужб на території України. При цьому, американці зовсім не акцентують увагу на наявності у них українського громадянства.

  Офіційний Вашингтон заявив, що починаючи з 2019 року нардеп Деркач та його спільники використали американські ЗМІ, соцмережі та окремих впливових американців для поширення необґрунтованих та неправдивих тверджень про те, що нинішні і колишні офіційні особи США причетні до корупції, відмивання грошей і незаконного політичного впливу в Україні.

  У вересні 2020 року Штати запровадили персональні санкції проти трьох громадян Росії і громадянина України, народного депутата Андрія Деркача за втручання у виборчий процес.

  У Вашингтоні переконані, що Андрій Деркач підтримує тісні зв’язки із спецслужбами РФ і виконує роль активного російського агента протягом, щонайменше, десять років.

  Під час президентських перегонів у США нардеп Деркач оприлюднив записи, на яких, як він стверджує, нібито записані переговори п’ятого президента України Петра Порошенка з колишнім віцепрезидентом США Джо Байденом, а також з президентом РФ Володимиром Путіним.

  Через деякий час, нардепи Олександр Дубінський та Андрій Деркач на спільній пресконференції заявили про необхідність розслідування нібито корупції Джо Байдена. Вони ініціювали створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді щодо “плівок Деркача”.

  Найсвіжіше

  Популярне