П’ятниця, 19 Квітня, 2024
Бiльше

  “Розпалювання релігійної ворожнечі”: СБУ оголосила про підозру проросійському пропагандисту Анатолію Шарію

  Слідчі Служби безпеки України оголосили про підозру у вчиненні злочину громадянину України, прихильнику “русского міра” та проросійському пропагандисту Анатолію Шарію.

  Про це йдеться у офіційному повідомленні на сайті відомства.

  Співробітники СБУ встановили, що громадянин Шарій здійснював протиправну діяльність на шкоду національній безпеці України в інформаційній сфері. При цьому, правоохоронці мають вагомі підстави вважати, що він діяв на замовлення іноземних структур.

  “Підозра оголошена під процесуальним керівництвом Київської міської прокуратури в межах кримінального провадження за двома статтями Кримінального кодексу України – ч.1 ст.111 (Державна зрада) та ч.1 ст.161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). Зокрема, щодо останньої статті, то мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо”, – йдеться у повідомленні.

  Світлина: СБУ

  У рамках слідства була проведена низка експертних досліджень, які підтвердили отримані докази та встановили, що в інтерв’ю та виступах А.Шарія наявні факти його підривної діяльності проти України.

  Починаючи з 2012 року, через соціальні мережі, електронні ЗМІ та російські телевізійні канали він сприяв державним та неурядовим структурам РФ у проведенні спеціальних інформаційних операцій.

  Зокрема, пропагандист займався дискредитацією державної політики України, умисно та цілеспрямовано поширював маніпулятивну, викривлену інформацію щодо урядових ініціатив та подій на Сході країни. Метою було – загострення і дестабілізація суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації, розпалювання міжетнічних і міжконфесійних конфліктів.

  Такі протиправні дії Анатолія Шарія активно використовували російські ЗМІ, зокрема, телеканали основної пропагандистської державної компанії ВДТРК (“Россия 24”, “Россия 1”), телеканал Міністерства оборони РФ “Звезда” тощо.

  Світлина: СБУ

  До уваги слідства були також прийняті неодноразові заяви та звернення громадян і організацій стосовно можливої антиукраїнської діяльності блогера на підставі поширюваних ним матеріалів у мережі інтернет та виступів у російських ЗМІ.

  Наразі тривають слідчі дії, продовжується документування усіх обставин скоєння злочину та встановлюються інші особи, які сприяли, або можуть бути причетними до системної протиправної діяльності А.Шарія.

  Найсвіжіше

  Популярне