Четвер, 29 Лютого, 2024
Бiльше

  У ВРУ повідомили, коли заборону РПЦ розглянуть у другому читанні парламенту

  Понад місяць потрібно Верховній Раді України, щоб проголосувати за закон, яким передбачено на території нашої держави заборонити діяльність релігійних організацій, які пов’язані з РФ, зокрема. Закон повинен зачепити й УПЦ (в єдності з МП)

  Про це сказала заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук в ефірі телемарафону.

  Вона зазначила, що голосування в першому читанні за законопроект в сесійній залі парламенту показало, що вплив російського православ’я на український парламент, народних депутатів був “дещо перебільшений”.

  “Але це не означає, що підготовка до другого читання буде простою. Ми зробимо цей процес інтенсивним. Депутати мають 14 днів на подання правок. Загалом в комітеті для відпрацювання законопроекту потрібно буде не менше місяця для підготовки до другого читання”, – наголосила вона.

  Кравчук зазначила, що сьогодні трапилася “дуже цікава подія”.

  “З’явився коментар від РПЦ Гундяєва (патріарха Московського, – ред.), який фактично визнав, що УПЦ Московського патріархату не розірвали канонічний зв’язок – він обурився тим, що йдуть гоніння на УПЦ МП, що вони не хочуть розривати зв’язок з русским православієм”, – сказала вона.

  При цьому додала, що законпроект, який ухвалений в першому читанні передбачає, що якщо релігійна експертиза встановлює оцей зв’язок із російським агресором, російською церквою, то дається можливість Державній службі з питань етнополітики та свободи совісті внести припис цій релігійній організації, яка керується з країни-агресора, щоб розірвати такий зв’язок.

  “Якщо це не відбувається, тоді починаються судові процеси – тільки суд може поставити крапку у питанні скасування реєстрації і юридичної діяльності тієї чи іншої релігійної конфесії”, – наголосила Кравчук.

  При цьому зазначила, що до другого читання буде пропрацьовано спрощення процесу переходу до української церкви – ПЦУ.

  Кравчук наголосила, що не можна ухвалювати політичне рішення про заборону УПЦ МП, а мають бути судові процеси, які дадуть змогу вирішити це питання. “Не треба очікувати дуже швидких результатів, але сигнал уже є. В самій УПЦ (МП) є дуже багато священників, які не вдоволені тим, що зв’язок з РПЦ не розірваний – вони пишуть листи на керівництво київської метрополії і просять розірвати цей зв’язок.

  “І ми маємо дати можливість його розірвати”, – зазначила заступник голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

  Вона розповіла, що під час голосування законопроекту в першому читанні лише депутати від колишньої партії “ОПЗЖ”, яку сьогодні заборонено, відкрито виступали проти його ухвалення, але значна частина нардепів, ймовірно, йдеться про 70, “тихо” не підтримали його – витягнули картки або вийшли з сесійної зали під час голосування.

  Як повідомляв Духовний Фронт України, Верховна Рада 19 жовтня проголосувала у першому читанні за законопроєкт (№8371) про заборону релігійних організацій, пов’язаних із РФ.

  У грудні 2022 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО про санкції щодо афілійованих з центрами впливу в Росії релігійних організацій. Цьому рішенню передували контррозвідувальні заходи СБУ у культових спорудах, на територіях монастирів та єпархій Української православної церкви Московського патріархату. У ході цих заходів було виявлено проросійську літературу; документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва низки єпархіальних структур; антиукраїнську діяльність служителів з закликами, зокрема, до “пробуждения матушки-Руси”, виправдовуванням збройної агресії РФ в Україні. Загалом притягнуто до відповідальності 68 кліриків УПЦ (МП), з них 14 митрополитів.

  Рішення щодо заборони релігійних організацій, повʼязаних із Російською Федерацією, спрямоване не проти православʼя чи православних, а має на меті припинити вплив на українців Московського патріархату, вважає голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський. 

  Проєкт закону №8371, що передбачає заборону релігійних організацій, які пов’язані з країною-агресоркою, передбачає обов’язкову судову процедуру, що має доказати зв’язок релігійної організації з країною-агресоркою.

  Моспатріарх Кіріл закликав вжити заходів і підтримати Українську православну церкву (що в єдності з МП) на тлі планів України ухвалити нове законодавство щодо релігійних організації, з центрами впливу в Москві.

  Найсвіжіше

  Популярне