Вівторок, 25 Червня, 2024
Бiльше

  Зеленський підписав рішення РНБО про заборону релігійних організацій, пов’язаних з росією

  Президент України Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО), яким ініціюється заборона пов’язаних із Росією релігійних організацій. Глава держави ввів в дію рішення РНБО про заборону проросійських релігійних організацій.

  Про це йдеться в указі №820/2022 від 1 грудня 2022 року президента України Володимира Зеленського, опублікованого на Сайті Офісу Президента.

  “Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”, – йдеться у документі.

  Розглянувши діяльність релігійних організацій на території України в умовах військової агресії Російської Федерації проти України, з метою забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу у суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів Рада національної безпеки і оборони України вирішила доручити Кабміну внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України законопроєкт щодо «унеможливлення діяльності в Україні афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації релігійних організацій відповідно до норм міжнародного права у сфері свободи совісті та зобов’язань України у зв’язку зі вступом до Ради Європи»;

  Крім цього Кабінет міністрів має вирішити невідкладно питання віднесення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується безпосередньо Кабінетом Міністрів України;

  Також планується розв’язати питання функціонального підпорядкування Державній службі України з етнополітики та свободи совісті структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, до повноважень яких належать питання реалізації права на свободу совісті і віросповідання, діяльності релігійних організацій;

  Також Кабмін має забезпечити у двомісячний строк перевірку наявності правових підстав та дотримання умов користування релігійними організаціями майном, яке перебуває на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

  За рішенням РНБО, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті має забезпечити у двомісячний строк відповідно до Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” проведення релігієзнавчої експертизи Статуту про управління Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом, за необхідності вжити передбачених законом заходів.

  Також Службі безпеки України разом з Національною поліцією України та іншими державними органами, до компетенції яких відносяться питання у сфері забезпечення національної безпеки, РНБО наказала «активізувати заходи з виявлення та протидії підривній діяльності російських спеціальних служб у релігійному середовищі України».

  Також РНБО підтримала внесені СБУ пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) і застосувала персональні спеціальні економічні санкції до фізичних осіб.

  Кабінет Міністрів України разом зі Службою безпеки України та Національним банком України мають забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших санкцій.

  Нагадаємо, президент України Володимир Зеленській раніше говорив про заборону РПЦ в Україні та екcпертизу статуту УПЦ (МП).

  Найсвіжіше

  Популярне