Вівторок, 3 Жовтня, 2023
Бiльше

  Духівник Медведчука досі мешкає у Києво-Печерській лаврі

  Особистий духівник родини обвинуваченого у держзраді проросійського політика Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко продовжує мешкати у Києво-Печерській лаврі як монах УПЦ (в єдності з Моспатріархатом).

  Про це в інтерв’ю «Схемам» розповів виконувач обов’язків намісника Києво-Печерської лаври архімандрит Авраамій.

  «Оксана Марченко відвідувала Лавру. У неї був духівник, який опікувався, я так розумію, їхньою сім’єю загалом. Займався духовною опікою», – розповів в.о. намісника Лаври.

  Архімандрит Авраамій уточнив, що зараз цей духівник Медведчука перебуває в Києво-Печерській Лаврі.

  Духовний наставник родини Медведчук-Марченко – архімандрит УПЦ (МП) Даміан (Радзіховський) з’являвся в одній із серій фільму «Паломніца». Цей фільм Марченко випустила у 2021 році на підтримку УПЦ (в єдності з МП). У фільмі Радзіховський проводить для дружини Медведчука екскурсію лаврськими печерами і дає нюхати мощі святих.

  У вересні 2022 року українська сторона обміняла Віктора Медведчука на полонених українських військовослужбовців. Медведчука затримали у квітні 2022 року після втечі з-під домашнього арешту, де він перебував за звинуваченням у держзраді. Активи Медведчука та його дружини Оксани Марченко в Україні заарештовані. У січні 2023 року президент України позбавив Медведчука українського громадянства.

  Марченко оголосили в розшук 11 квітня 2023 року. У лютому їй повідомили про підозру у фінансуванні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу чи повалення державної влади в Україні.

  Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» оголосив про розрив із 29 березня договору про оренду з Українською православною церквою (Московського патріархату).

  Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній доручив архімандриту Авраамію (Лотишу) виконувати обов’язки намісника Свято-Успенської Києво-Печерської лаври у складі ПЦУ. Раніше Авраамій розповідав, що ситуація в Києво-Печерській лаврі нездорова.

  Нагадаємо, що у резиденції Онуфрія знайшли сауну і покої.

  Найсвіжіше

  Популярне