Середа, 29 Травня, 2024
Бiльше

  Перехід до ПЦУ вірянам на Ковельщині: місцевий священник замовив «тітушок»

  Про перехід до ПЦУ мешканці села Волошки Ковельського району заявили 13 серпня 2023 року на святкуванні дня села. Тоді після промови священника місцевої Свято-Миколаївської релігійної громади УПЦ (МП) Віталія Лашти виступив колишній завідуючий клубом Володимир Лисюк, відомий своєю патріотичною позицією, який сказав про бажання парафіян приєднатися до Православної Церкви України. Привселюдно батюшка УПЦ (МП) намагався вирвати з його рук мікрофон.

  Як повідомляє «Ковель media», за словами парафіян, що далі вони рухались, готуючись до проведення загальних зборів парафіян, які мали стати завершальним етапом в переході релігійної громади до ПЦУ, то більше нервував отець Віталій. Він ходив по хатам вірян, переконував їх не робити цього, а коли дізнався, що зібрано вже багато підписів за перехід, то увірвався без запрошення до приватного помешкання Володимира Лисюка. При цьому з вуст батюшки лунали нецензурна лексика та погрози.

  Коли ж в неділю, 20 серпня, віряни прийшли до сільського будинку культури на заздалегідь оголошені загальні збори, то побачили чималий натовп чужих людей, серед яких були чоловіки спортивної статури. Селяни їх відразу охрестили «тітушками». Внаслідок штовханини та хуліганських дій з боку заїжджих осіб проведення зборів було зірвано. «Тітушки» навіть побили активістів.

  Саме тому мешканці села письмово звернулися до керівника Волинської обласної прокуратури Віктора Тимчука з проханням провести службове розслідування щодо дій начальника Любомльського відділу Ковельської окружної прокуратури Володимира Ющика, який, будучи присутнім біля будинку культури, на думку багатьох громадян, сприяв священнику УПЦ (МП).

  Також було направлено заяви про вчинення хуліганських дій, відповідальність за які передбачена статтею 296 Кримінального кодексу України та факт незаконного проникнення священника на приватну територію.

  Волошківці не впадають у відчай, скорше навпаки, згуртовано та впевнено рухаються до своєї мети. На літургію, що відбулася 1-го жовтня (свято Покрови), прибула велика кількість парафіян. Відправа, яку провели благочинний Андрій Сех, отці Валерій Братунь та Володимир Семенюк, пройшла на високому піднесенні. Після вшанування пам’яті загиблих воїнів, що поклали свої голови за наше світле майбутнє, всі, хто прийшов на богослужіння, здійснили патріотичну ходу на кладовище до могил похованих Героїв.

  Нагадаємо, Командувач Об’єднаних сил ЗСУ нагородив намісника Свято-Покровського монастиря ПЦУ. Також у Прилуках предстоятель ПЦУ освятив престіл храму на честь Різдва Богородиці.

  Найсвіжіше

  Популярне