Четвер, 2 Лютого, 2023
Бiльше

  Росія робить усе, щоби візит папи до України не відбувся, – посол України у Ватикані

  Росія робить усе можливе, щоби візит папи Римського до України не відбувся. РПЦ видає бажане за дійсне коли говорить, що візит папи до України є малоймовірним. Про це заявив посол України у Ватикані Андрій Юраш в інтерв’ю Главкому.

  «Нині російська дипломатія, і церковна, і світська, дуже потужно працює у ватиканському напрямку — робить усе, щоби цього візиту не було», — зазначив посол.

  За його словами, в РПЦ роблять заяви про «малу ймовірність» візиту папи до України.

  «Буквально нещодавно прозвучали меседжі від глави Відділу зовнішніх церковних зносин Російської православної церкви (РПЦ) митрополита Іларіона (Алфеєва). На його думку, візит папи до України є малоймовірним. Насправді цим він видає бажане за дійсне, так би мовити, моделює ситуацію. Подібним чином висловлюється посол Росії у Ватикані. Але глобальні речі не можуть бути детерміновані якимось одним моментом, однією заявою, одним бажанням чи спонуканням. Завжди домінує комплексний вимір. Ми маємо справу з питаннями, у яких надскладна внутрішня структура», — зазначив Юраш.

  Нагадаємо, раніше Андрій Юраш заявив, що він проти спроб РПЦ впливати на розвиток відносин України та Ватикану. Також «Духовний Фронт України» писав, що голова церковної дипломатії РПЦ їздив у Ватикан відмовляти Папу від візиту до України. Крім цього очільник РПЦ патріарх Кіріл (Гундяєв) прирівняв себе до Папи Римського.

  У 2022 році має відбутись ймовірна зустріч папи Франциска і очільника РПЦ Кіріла (Гундяєва). На думку релігійного експерта Олександра Єфременка, Москва хоче показати, що впливає на важливі процеси. Також РПЦ добиватиметься вигідних для себе заяв, а також Папа і Кіріл, ймовірно, обговорюватимуть Україну на майбутній зустрічі.

  Найсвіжіше

  Популярне