Субота, 2 Липня, 2022
Бiльше

  «Вікаріат УПЦ КП в США» — новостворена місцева структура з помилками в назві, – документ

  Нову релігійну організацію, що не має відношення до Православної Церкви України і до колишнього вікаріату в США, так званий «Вікаріат УПЦ КП в США» зареєстровали із помилками.

  Це видно із офіційних документів, які отримав Духовний Фронт України.

  Новоутворена організація є місцевою (domestic) структурою в Пенсильванії. Вона існує вже 2 місяці і зареєстрована 31 березня 2021 року.

  У назві при реєстрації вказане слово “Canda”, а не “Canada”. Що знову ж показує – владі США байдуже, що і з якою назвою зареєструвати. Тому це не є, як переконував Андрій Теліженко, який потрапив під санкції США, свідченням ставлення влади США до «Київського патріархату».

  Раніше архієпископ Православної Церкви України Євстратій (Зоря) звернув увагу на реєстрацію нової релігійної організації у США, що назвала себе «Вікаріатом УПЦ КП в США». Він пояснив, що ця структура немає нічого спільного із справжнім Вікаріатом УПЦ КП в США, який був заснований 20 років тому.

  «Зареєстровано цілком нову структуру, яка не має жодного зв‘язку з тією, що була заснована понад 20 років тому, і від якої жодна громада не побажала долучитися до чергової видумки “Бендера”. Тож, попри намагання дружніх Москві “бендерів” — “keep calm and carry on”!», — написав Зоря у Фейсбуці.

  Це підтвердили і в офіційній заяві Вікаріату ПЦУ в США. 12 травня 2021 року від Вікаріату Православної Церкви України в США, Австралії, Канаді та Японії опубліковане офіційне повідомлення, щодо заяв про реєстрацію «Вікаріату УПЦ КП в США».

  У Вікаріаті ПЦУ пояснили, що згідно з законом в США, будь-яка особа чи будь-яка організація має право відкривати, організувати чи реєструвати свою релігійну структуру. Також там уточнили, що зареєстрована структура «VICARIATE OF THE UKRAINIAN ORTHODOX CHURCH KYIVAN PATRIARCHATE IN THE USA AND CANADA» немає нічого спільного з Vicariate of the Autocephalous Orthodox Church of Ukraine in the USA, Australia, Canada and Japan.

  Також там засвідчили, що без винятку всі парафії у складі Вікаріату (ПЦУ), де вже більше 14 років керує митрофорний протоєрей Віктор Полярний, не приєдналися до
  новоствореної структури до якої Почесний патріарх Філарет, 2-го лютого 2021 р.
  призначив секретарем прот. Богдана Згобу.


  Після Об’єднавчого собору і отримання Томосу, Православна Церква України стала правонаступницею Київського патріархату (і УАПЦ), адже в неї увійшли всі єпископи, які служили на території України, тому Філарет може тільки зареєструвати нову релігійну організацію під новою назвою, чого він робити категорично відмовляється.

  Сам Філарет, ще деякий час їздив із Томосом по областях і радів такому розвитку подій, аж доки не зрозумів, що предстоятелем є не він, а митрополит Епіфаній, якого більшістю голосів обрали на Об’єднавчому соборі.

  Тоді Філарет заявив, що Томос “не такий” і почав вимагати новий Томос від Вселенського патріарха. Філарет разом із єпископами, які раніше служили в РФ (зокрема Іоасаф (Шибаєв), який також вшановує царя Миколу ІІ як “святого мученика за віру”), почав висвячувати нових єпископів вже ліквідованої церкви “УПЦ КП”.  Його практично одразу підтримали різного роду проросійські сили і скомпрометовані політики на кшталт Мосійчука-Медведчука.

  До такої гри проти Православної Церкви України приєднали й екскомбата Айдару Сергія Мельничука, Михайла Добкіна та наркоманів.

  У березні цього року, Ігор Мосійчук на своїй сторінці у соцмережі Facebook опублікував пост із вимогою Його Всесвятості Варфоломія надати «Новий Томос» під час свого візиту на День незалежності. Цей допис усіляко тиражували проросійські ресурси.

  Як бачимо, проросійські сили працюють разом, щоб знищити ПЦУ, та всіляко чинити тиск на українську владу, використовуючи свої зв’язки в США. Велику роль у цій грі відіграє ліквідований особисто за підписом Філарета «Київський патріархат», який зараз підтримують проросійські сили і агенти Кремля. “УПЦ КП” намагаються виставити, як «гониму церкву» за сценарієм гонінь в РПЦвУ. Крім того, за допомогою “УПЦ КП” антиукраїнські сили хочуть руйнувати Православну Церкву України, яка є  першою визнаною автокефальною церквою з часів настання хрещення Русі-України і водночас першою незалежною від Москви і від Константинополя Православною Церквою України, занесеною в Диптих.

  Крім того, Філарет “створює картинку” внутрішнього розколу, про який з великою насолодою говорять в РПЦ. Це своєю чергою використовується недругами України для блокування та протидії визнання ПЦУ зі сторони інших Церков.

  Найсвіжіше

  Популярне