Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  У 2008 році Філарет був згодний на митрополію у складі Константинопольського патріархату, а зараз йому Томос «не такий»

  У 2008 році очільник УПЦ Київського патріархату патріарх Філарет був згодний на митрополію у складі Константинопольського патріархату. Такі факти навів митрополит Православної церкви України Олександр (Драбинко), публікуючи власні архівні документи.
  У них наводиться звернення від УПЦ КП до Вселенського патріарха Варфоломія. Тоді Філарет був згодний приєднатись до Константинопольського патріархату на правах Київської митрополії. 
  «Враховуючи незаконне позбавлення Московським Патріархатом митрополита Філарета та єрархів УПЦ (КП, – ред.) священного сану просимо визнати це так зване позбавлення не правочинним, у зв’язку з чим відновити митрополита Філарета у його правах митрополита Київського і Всієї Руси-України, Предстоятеля Української православної Церкви (Київської митрополії Константинопольського патріархату), а також визнати всіх нас, архієреїв, а також наше духовенство в сущому сані», – йдеться у зверненні.
  Тоді чому так обурюється Філарет Томосом про автокефалію ПЦУ, якщо він у 2008 році готовий був стати частиною Константинопольського патріархату як очільник її Київської митрополії?
  Зараз ПЦУ є повноцінною автокефальною церквою й має всі ті права, які мають всі «нові автокефальні» православні Церкви. ПЦУ внесена у Диптих православних церков, а ім’я предстоятеля – митрополита Київського і всієї України Епіфанія – згадується серед імен 15-ти предстоятелів у тих православних Церквах, які вже визнали автокефалію ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне