Вівторок, 21 Вересня, 2021
Бiльше

  Закон про мову: Більшість громадян підтримали обслуговування українською

  Більшість опитаних українців (51%) підтримує перехід сфери обслуговування на українську мову. Протилежної точки зору дотримується кожен п’ятий (20%) опитаний.

  Про це свідчать дані опитування компанії Research & Branding Group, передає РБК-Україна.

  Ще для чверті жителів країни (26%) нова норма закону байдужа, 1% – вперше про це чують, а 2% – не визначилися.

  На практиці бажання обслуговуватися українською мовою висловили більше половини респондентів (52%), тоді як не хочуть обслуговуватися українською мовою 15% мешканців країни. Для третини опитаних (31%) це байдуже, а 2% – не визначилися.

  Опитування компанії Research & Branding Group проводилося в період з 20 січня по 1 лютого 2021 року серед 1802 респондентів по всій Україні за винятком окупованих Росією територій. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,4%.

  Нагадаємо, 16 січня 2021 року набула чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. З цього дня всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

  За результатами опитування, проведеного КМІС, майже дві третини українців (61,7%) українців підтримують чинну норму закону про обслуговування українською мовою. Не підтримують – 34%, а ще 4,2% не визначилися зі своєю думкою.

  За словами Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кремня, починаючи з 16 січня 2021 року на адресу офісу Уповноваженого вже надійшли близько сотні звернень про порушення норми про обслуговування українською.

  Найсвіжіше

  Популярне