Четвер, 23 Травня, 2024
Бiльше

  Оцифровані печери Києво-Печерської Лаври: збереження тисячолітньої історії України

  Команда фахівців із “Skeiron” нещодавно оцифрувала печери Києво-Печерської Лаври, важливого історичного та релігійного об’єкта в Україні. Цей процес дозволив зафіксувати форму та об’єм печер у 3D, що дало змогу дослідникам і зберегти їх для майбутніх поколінь.

  Пол це йдеться на Фейсбук сторінці компанії.

  Києво-Печерська Лавра, внесена до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є монастирським комплексом, який відіграє важливу роль в історії України та християнства. Печерні комплекси, відомі як Ближні та Дальні печери, є підземними ходами, що з’єднують печерні приміщення. Печери були створені в XI столітті монахами-відлюдниками і мають глибину від 5 до 15 метрів, а їхня загальна довжина становить понад 800 метрів.

  Оцифрування печер дало змогу заповіднику отримати нові дані та поглибити розуміння їхньої структури. Це важливо для збереження печер і проведення наукових досліджень.

  Команда також підготувала міні-фільм про печери Києво-Печерської Лаври, який можна переглянути на їхньому каналі YouTube. Фільм надає захопливу візуальну подорож цими історичними підземними спорудами.

  Оцифрування печер Києво-Печерської Лаври є важливим кроком у збереженні тисячолітньої історії України. Це забезпечить збереження цього важливого об’єкта для майбутніх поколінь і дозволить дослідникам продовжувати вивчати його багату історію.

  Нагадаємо, митрополит УПЦ (МП) Павло хоче судитися за Верхню лавру, але не має грошей на судовий збір. Також 26 об’єктів Нижньої лаври досі займає УПЦ (МП).

  Найсвіжіше

  Популярне