Понеділок, 29 Квітня, 2024
Бiльше

    Створення Національного військового кладовища перейшло від «кабінету» до будівництва — Мінветеранів

    Національному військовому меморіальному кладовищу передали в постійне користування земельні ділянки в Київській області. Міністерство у справах ветеранів заявило, що відтепер розпочнеться «новий динамічний» розвиток проєкту.
    Про це йдеться на сайті Мінветеранів.

    Дві ділянки розташовані поблизу села Мархалівка Гатненської територіальної громади. Загальна площа становить понад 265 гектарів, із яких більше ніж 120 гектарів безпосередньо займатимуть поля для поховань, колумбарій, крематорій, релігійні споруди, музейний комплекс та інші об’єкти для почесних поховань захисників та захисниць.

    Виконувач обов’язків міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що після отримання земельних ділянок робота перейшла від «кабінету до будівельного майданчика».

    «Якщо раніше НВМК займалася проєктуванням ділянки та плануванням наступних етапів, то фактично відсьогодні вже можуть розпочинатися підготовчі роботи до будівництва», — наголосив він.

    Крім того, Мінветеранів розробило проєкт порядку утримання та охорони кладовища, що встановлюватиме правила поводження, перебування, заборон, розміщень та облаштування місць поховань тощо.

    Раніше Кабінет Міністрів спростив вирубку дерев на території майбутнього кладовища. Зазначається, зелені насадження планується максимально зберегти, дерева, які усе ж таки будуть зрубані, передадуть на потреби Збройних сил України.

    Більше про Національне військове меморіальне кладовище

    На цьому кладовищі ховатимуть українських героїв, які ціною власного життя боронили незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

    Раніше в Міністерстві культури пропонували розмістити кладовище на виїзді з Києва в Биківнянському лісі. Там уже створено Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», де поховані жертви радянських репресій.

    Однак у заповіднику сказали, що на території Биківнянського лісу неможливо побудувати меморіальне кладовище в найкоротші терміни. Частина лісу, у якій заплановано розмістити меморіальне кладовище, не повністю досліджена, тож там можуть бути невиявлені поховання, пояснюють у заповіднику.

    Тож тепер меморіальне кладовище планують створити на території Гатненської громади Київської області. В уряді стверджували, що проєктування кладовища мають завершити до 30 липня 2025 року.

    У грудні 2023 року Мінветеранів презентувало громадськості ескізний проєкт військового кладовища. За проєктом заплановано два види надгробних плит — у формі козацького хреста та стели, що заокруглена зверху. Обидва варіанти витримано в єдиному стилі, що відповідає статусу національного меморіалу. Також громадськості показали дві каплиці — у сучасному стилі та стилізованому під давньоруський.

    Найсвіжіше

    Популярне