П’ятниця, 23 Лютого, 2024
Бiльше

  Очільника хору УПЦ (МП) в Лаврі звинуватили в розбещенні семінариста і доведенні його до самогубства

  Керівника хору Київської духовної академії і семінарії УПЦ (МП) архімандрита УПЦ (в єдності з МП) Романа Підлубняка звинуватили у розбещенні семінариста і доведенні його до суїцидального стану.

  Відповідну заяву зі звинуваченнями зробив журналіст Олександр Бойко. Він наголосив, що постраждалий – його товариш зі студентських років.

  “Коли я навчався в КДА (Київській духовній академії – ред.), ми винаймали втрьох кімнату на Печерську. Я і ще два семінаристи. Один співав у семінарському хорі, яким керував Підлубняк. Цього хлопця Підлубняк і спокусив. Від цього в нього почав їхати дах, він ледве не кинувся під метро. Добре, що з ним був наш третій сусід, і він його втримав і привів додому. Це та ситуація, що сталася на моїх очах. Я бачив, як він божеволів після “події” і потім збирав себе в одне ціле просто по крихтах”, – поділився Бойко.

  Журналіст зауважив, що не згадував би про цю історію, якби отець Роман не став аж надто активно вдавати із себе морального авторитета, роздаючи інтерв’ю про лавру, віру та церкву.

  “Так от: ніф*га він не авторитет! Що? Думаєте, він за всі ці роки покаявся, змінив орієнтацію і не став далі ламати чиїсь душі? Я не стежив за його пригодами, але дуже сумніваюся, що перестав творити таке психологічне та фізичне насильство над своїми жертвами”, – написав журналіст.

  Бойко переконаний, що в УПЦ МП та Києво-Печерській лаврі чудово знали про діяльність Підлубняка, але не намагалися йому перешкодити. Журналіст готовий довести свої слова у суді.

  “Якщо отець Роман не згоден, то нехай подає на мене до суду щодо захисту честі та гідності. Але врахуйте, я як журналіст навіть у суді маю право не розкривати свої джерела інформації. Хто і що, говорити не буду, якщо та людина захоче про це сказати – це буде його вибір, а так жодних імен не буде”, – додав Бойко.

  Сам Підлубняк наразі на звинувачення не відреагував, як і УПЦ МП.

  Нагадаємо, Київська міська рада просить РНБО припинити з УПЦ (МП) договори оренди на культові споруди. Також прокуратура підозрює у хуліганстві на території Києво-Печерської Лаври чотирьох людей. Під час мітингів у Лаврі, віряни УПЦ (МП) пошкодили опечатані двері, перешкоджали комісії Мінкульту. Активістку УПЦ (МП) Кохановську затримали за хуліганство (відео)

  Керівника хору з лаври звинуватили у розбещенні семінариста / instagram.com/lavra.hor

  Найсвіжіше

  Популярне