Четвер, 18 Квітня, 2024
Бiльше

  Київська міська рада просить РНБО припинити з УПЦ (МП) договори оренди на культові споруди

  Київська міська рада звернулась до Кабінету Міністрів України та Ради національної безпеки і оборони України з проханням вжити невідкладних заходів щодо припинення з УПЦ (в єдності з МП) договорів оренди або користування культовими спорудами, які перебувають у державній власності.

  Таке звернення було підтримано сьогодні, 20 квітня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київради 80 депутатами, йдеться на сайті Київської міськради.

  За словами депутата Київської міської ради Вадима Сторожука, релігійні громади, які пов’язують в Україні з російською православною церквою, це передусім осередки УПЦ МП, які досі не зареєстровані відповідно до вимог, встановлених чинним законодавством України.

  «Офіційно російська православна церква нібито не має жодного стосунку до так званої УПЦ МП. Однак ця релігійна організація, центр якої перебуває у країні-агресорі, за встановленими правоохоронними органами України фактами, послідовно і системно використовується росією для політичного впливу на Україну. Численні факти, включаючи матеріали кримінальних проваджень, свідчать про те, що структури РПЦ в Україні використовують російські спецслужби для розвідувальної діяльності та рекрутування агентів в Україні. ЗМІ повідомляють про сотні випадків сприяння державі-агресору представників УПЦ МП. Через своїх ієрархів ця церква послідовно озвучує кремлівські наративи, готує ґрунт для духовної та військової окупації. Розгалужена мережа РПЦ в Україні в умовах повномасштабної війни росії проти України розкрила свою справжню сутність. Численні колаборанти в рясах не лише благословляли «визволителів» та активно співпрацювали з ними на тимчасово окупованих українських територіях, але й здійснювали розвідувальну діяльність та сприяли терору проти українських патріотів», – зазначив Вадим Сторожук.

  Депутат наголосив, що релігієзнавча експертиза, проведена відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України, встановила, що УПЦ (МП) так і не розірвала зв’язок з РПЦ.

  «Натомість відмова УПЦ МП виконати вимоги українського законодавства дозволяє їй і далі провадити свою прокремлівську політику, спрямовану на розкол у суспільстві, прикриваючись фальшивим статусом нібито української церкви. Розірвання договорів оренди або користування на будівлі, які перебувають у державній власності з осередками церкви держави-окупанта буде мати позитивний вплив на суспільство, захист державних інтересів України. Це дозволить зменшити вплив росії на релігійну ситуацію в Україні та забезпечить дотримання законів. Це ще один крок до Перемоги, та ще один крок у напрямку європейської інтеграції України», – додав Вадим Сторожук.

  Нагадаємо, петиція про розірвання договорів з УПЦ (МП) в Запоріжжі набрала необхідну кількість голосів, а у Миколаївській області парафія УПЦ (МП) приєдналась до ПЦУ. Загалом, УПЦ (МП) користується 1409 спорудами по всій Україні, повідомляють в ДЕСС.

  Найсвіжіше

  Популярне