П’ятниця, 24 Травня, 2024
Бiльше

  УПЦ (МП) користується 1409 спорудами по всій Україні, – дані ДЕСС

  Станом на 1 січня 2022 року релігійні організації, які входять до об’єднання Української православної церкви (в єдності з МП) мали 1409 споруд у користуванні та 4312 споруд у власності по Україні.

  Про це повідомили в Державній службі України з етнополітики та свободи совісті, передає Громадське.

  Там зазначили, що дані взяті з їхнього ж звіту, який стосується забезпеченості церков і релігійних організацій України культовими будівлями та приміщеннями, пристосованими під молитовні.

  Цей документ оприлюднений на сайті Держслужби з етнополітики. Там зазначені дані станом на 1 січня 2022 року, зібрані від обласних і Київської міської державної адміністрації (військових адміністрацій).

  «ДЕСС не володіє іншою інформацією про споруди, які перебувають у власності релігійних організацій Української Православної Церкви [(МП)]», — додали там.

  Чим можуть володіти релігійні організації?

  У їхній власності можуть бути будівлі, предмети культу, об’єкти виробничого, соціального і добродійного призначення, транспорт, кошти та інше майно, необхідне для забезпечення їх діяльності.

  Релігійні організації мають право власності на майно, придбане або створене ними завдяки власним коштам, пожертвуване громадянами, організаціями або передане державою, а також придбане на інших підставах, передбачених законом.

  Також, відповідно до законодавства, релігійні організації мають право засновувати й утримувати вільно доступні місця богослужінь або релігійних зібрань, а також місця, шановані в тій чи іншій релігії (місця паломництва).

  А чи можна закрити «приватні храми» УПЦ (МП)?

  На це питання у Держслужбі з етнополітики відповіли, що, відповідно до Конституції України, кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. А ще кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності.

  Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток із мотивів суспільної необхідності та за умови попереднього і повного відшкодування їхньої вартості. Це допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

  «Доступ до культової будівлі, яка є об’єктом права приватної власності будь-якої релігійної організації, може бути обмежений лише в окремих випадках, передбачених законом», — додали там.

  Нагадаємо, активістку УПЦ (МП) Кохановську затримали за хуліганство. Також Нововолинська міська рада позбавила УПЦ (МП) права на земельні ділянки.

  Найсвіжіше

  Популярне