Неділя, 2 Квітня, 2023
Бiльше

  Патріарх Александрійський Феодор засудив авторитарні тенденції РПЦ та намагання домінувати над усім православ’ям

  У різкій заяві патріарх Александрійський Феодор звинуватив Московський патріархат у прагненні керувати Православною Церквою в монархічний спосіб і в спробі підпорядкувати собі все Православ’я. Він також розкритикував Московський Патріархат за відхід від православної віри. Патріарх також розкритикував РПЦ за відмову від богословських і канонічних традицій Православної Церкви.

  “Московський Патріархат, натхненний вкрай авторитарними тенденціями до домінування над усім Православ’ям, бажаючи правити монархічно і перетягнути все Православ’я під свою владу, скасувавши всю богословську і канонічну традицію Православної Церкви, мстиво з’явився в Африці і увійшов в неї хаотичним чином, як злодій за одну ніч, кинувши виклик давнім церковним інституціям і Святим Канонам Небесної Церкви. Це свідчить насамперед про його власний хибний духовний курс та еклезіологічне відхилення від прийнятих православ’ям норм“, – сказав патріарх Феодор, передає “Світло Фанару“.

  За словами Патріарха Феодора, дії Московського Патріархату за межами власної юрисдикції завдають шкоди єдності та цілісності православної віри, а також негативно впливають на репутацію православ’я.

  Він також звинуватив Московський Патріархат у тісному зв’язку з російською державою та її політичними устремліннями, а також у тому, що це призводить до болючих наслідків для російського православного народу.

  “Дії Московського Патріархату поза межами своєї церковної юрисдикції ранять братню, братерську і непорочну нашу православну віру і, безумовно, негативно впливають на православ’я. Звичайно, Московський Патріархат, також натхненний надбанням свого травматичного минулого і вкрай егоїстичними установками інших часів, тісно пов’язаний з державою і політичними устремліннями правителів російської держави, що за всяку ціну створює сфери впливу і в Африці, з результатами, які завжди дуже болючі для православного російського народу, як вчить нас історія”, – йдеться у відповіді Александрійського патріарха.

  На противагу цьому, Александрійський патріархат буде продовжувати служити всій Африці згідно з апостольською спадщиною, Священними Канонами та історією Церкви.

  Патріарх Феодор підкреслив важливість євангелізації та примирення, яка не припиниться, бо «вона має апостольське коріння і не є ефемерною, егоцентричною чи владолюбною церковно-політичною грою», а також підтвердив, що африканський народ є живим і священним образом Божим, який не можна експлуатувати або використовувати для самоствердження.

  Вторгнення РПЦ в Александрійський патріархат

  Нагадаємо, 29 грудня 2021 року Синод РПЦ у журналі №100 постановив прийняти до себе «102 клірики Александрійського Патріархату з восьми країн Африки, згідно з поданими проханнями». У РПЦ заявляють, що клірики з Африки нібито самі попросились до Московського патріархату, через  згадування патріархом Александрійським імені предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, що є визнанням ПЦУ.

  12 січня 2022 року Синод Александрійського патріархату констатував, що РПЦ застосовує підкуп духовенства. Також Синод постановив «Інформувати Святий Вселенський Патріархат і помісні Церкви через їх предстоятелів, за допомогою доставлених Патріарших листів, в яких буде описано “заражене” замішання, що відбувається серед “дітей, народжених від нас у Христі”, вірних африканців, внаслідок видимих ​​та невидимих ​​дій уповноважених осіб Російської Церкви». Крім цього Синод Александрійського патріархату вирішив «негайно застосувати до порушників церковні покарання, які передбачені Божественними та Святими Канонами». Синод зауважив, що більшість із 102 священників, які нібито перейшли до РПЦ, перебувають під церковним покаранням, або відлучені від Церкви, або мають інше сумнівне чи невідоме походження. Священники «які називають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату», — підкреслюється в заяві.

  22 січня делегація Александрійської Церкви повідомила патріарху Варфоломію про неканонічні дії РПЦ в Африці.

  У жовтні 2022 року патріарх Феодор розповів, що РПЦ мстить Александрійській Церкві за визнання ПЦУ. Як зазначали в Єпархії Букомби Александрійської Церкви, розколи РПЦ не вб’ють місію, роблять їх сильнішими.

  У листопаді 2022 року патріарх Александрійський офіційно перестав згадувати Гундяєва. Також Александрійська Церква позбавила сану «екзарха РПЦ» в Африці.

  11 січня 2023 року Синод Вселенського патріархату заявив про свою повну підтримку Александрійського патріархату та патріарха Феодора «в його справедливій боротьбі (Александрійського Патріархату, – ред.) за канонічний порядок».

  Найсвіжіше

  Популярне