Субота, 24 Лютого, 2024
Бiльше

  Фанар висловив повну підтримку Александрійському патріархату проти вторгнення РПЦ в Африку

  Святий і Священний Синод Вселенського патріархату заявив про свою повну підтримку Александрійського патріархату та патріарха Феодора «в його справедливій боротьбі (Александрійського Патріархату, – ред.) за канонічний порядок».

  Про це повідомляє Духовний Фронт України з посиланням на orthodoxtimes.com

  На сьогоднішньому засіданні Синод Вселенського патріархату вирішив внести до диптиху нового архієпископа Кіпрського Георгія, а Вселенського патріарха Єремію I і ченця Герасима Мікрагіаннаніта, Гімнографа, причислити до лику святих.

  Під час свого патріаршества патріарху Єремії І вдалося врятувати багато церков, яким турки загрожували руйнуванням.

  Також Синод підвищив декілька єпископів до митрополитів, зокрема Родостолського, Елійського та Ксанфського єрархів.

  Після того, як патріарх Феодор визнав Православну Церкву України, Московська патріархія планувала вчинити розкол в Александрійській Церкві. РПЦ покладала великі надії на те, що зможе переманити духовенство Александрійської Церкви до себе. У кінці 2020 року РПЦ заявляла, що має у Танзанії і Кенії священників, які в опозиції до патріарха Феодора і готові полишити Александрійський патріархат і стати базою для присутності РПЦ в Африці.

  Нагадаємо, 29 грудня 2021 року Синод РПЦ у журналі №100 постановив прийняти до себе «102 клірики Александрійського Патріархату з восьми країн Африки, згідно з поданими проханнями». У РПЦ заявляють, що клірики з Африки нібито самі попросились до Московського патріархату, через згадування патріархом Александрійським імені предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія, що є визнанням ПЦУ. 

  12 січня 2022 року Синод Александрійського патріархату констатував, що РПЦ застосовує підкуп духовенства. Також Синод постановив «Інформувати Святий Вселенський Патріархат і помісні Церкви через їх предстоятелів, за допомогою доставлених Патріарших листів, в яких буде описано “заражене” замішання, що відбувається серед “дітей, народжених від нас у Христі”, вірних африканців, внаслідок видимих ​​та невидимих ​​дій уповноважених осіб Російської Церкви». Крім цього Синод Александрійського патріархату вирішив «негайно застосувати до порушників церковні покарання, які передбачені Божественними та Святими Канонами». Синод зауважив, що більшість із 102 священників, які нібито перейшли до РПЦ, перебувають під церковним покаранням, або відлучені від Церкви, або мають інше сумнівне чи невідоме походження. Священники «які називають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату», — підкреслюється в заяві.

  У листопаді 2022 року патріарх Александрійський офіційно перестав згадувати патріарха Кіріла Гундяєва. Також Александрійська Церква позбавила сану «екзарха РПЦ» в Африці.

  Найсвіжіше

  Популярне