Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  Патріарх Александрійський припинив поминати патріарха Кіріла і позбавив сану «екзарха РПЦ» в Африці

  Після багатомісячного мовчання Московського патріарха Кіріла на письмові протести Александрійського патріарха Феодора ІІ з приводу “екзархату” РПЦ в Африці, поминання імені Московського патріарха предстоятелем Александрійської Церкви припинено до певного часу.

  Так вирішив Синоду Александрійського Патріархату на своєму засіданні 22 листопада, повідомив богослов, архімандрит Кирило (Говорун).

  “Більш важливою, аніж обшуки у монастирях УПЦ, сьогодні є новина про засідання Синоду Александрійського патріархату. Ця Церква нарешті зайнялася проблемою російського втручання у свої справи … Це перший випадок, коли Церква, з якою Москва розірвала стосунки, у відповідь також поставила стосунки на паузу”, – пише Говорун.

  За його словами, Синод Александрійської Церкви також засудив ідеологію “русского міра”, яка у синодальному рішенні охарактеризована як “нова церковно-політична теорія”.

  “І, нарешті, позбавлення архиєрейського сану “Африканського екзарха” Лєоніда (Горбачова). Йому закидаються наступні канонічні злочини: втручання в юрисдикцію давньої Церкви, освячення антимінсів, роздача Святого Мира, підкуп кліриків, у тому числі заборонених у служінні, чинення розбрату, етнофілетизм та інше”, – зазначив Кирило Говорун.

  Александрійська Церква раніше визнала автокефалію ПЦУ у відповідь на що РПЦ вдерлась в цю Церкву і почала створювати розкол. Патріарх Александрійський попереджав Кіріла, щоб той відкликав «екзарха» РПЦ Леоніда, інакше його позбавлять сану.

  Фото: nyxthimeron

  Найсвіжіше

  Популярне