Понеділок, 9 Січня, 2023
Бiльше

  Епіфаній закликав пам’ятати про страждання українців, принесені новітнім Іродом

  Предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній на другий день після Різдва Христового закликав вірян не забувати про страждання українців, які завдає нам новітній Ірод – путін.

  «У недільний день після свята Різдва Христового Церква нагадує нам про дві сумні події – про втечу Діви Марії з Богонемовлям та праведного Йосифа до Єгипту та про жорстоке винищення дітей у Віфлеємі та околицях за наказом царя Ірода. Посеред радості, яку ми маємо, згадуючи і прославляючи народження Спасителя, з Євангелія ми чуємо про біль, кровопролиття і страждання від дії зла. І якщо минулими роками такі спогади мали для нас більшою мірою морально-виховне значення, то нині, в час невимовних страждань, принесених на нашу землю новітнім Іродом та його озлобленими слугами, ці спогади безпосередньо відлунюють болем в наших душах», – йшлось на проповіді митрополита Епіфанія, передає пресслужба ПЦУ.

  За його словами, мільйони наших співгромадян через російську агресію стали вимушеними біженцями так само, як біженцями були Богоматір з Немовлям і старець Йосиф – Її обручник і піклувальник.

  «Жінки, діти, люди старшого покоління, рятуючись від душогубів кремлівського диктатора, вимушені полишати свою Батьківщину, рідний дім та втікати до іншого краю, часто далекого і чужого, щоби там знайти безпеку і захист від жорстокості й насильства. А сотні дитячих життів, тисячі життів мирних мешканців українських міст і сіл душогуби, послані кремлівським іродом, вже забрали і продовжують забирати…Тож хоча ми і святкуємо тепер та прославляємо подію народження Сина Божого і Спасителя світу, ми не забуваємо про ті великі страждання, які в ці самі дні та години переживають наші брати і сестри», – нагадав предстоятель ПЦУ.

  Архієрей зазначив, що українці згадують всіх стражденних у молитві і просять для них Божої допомоги та захисту.

  «Ми просимо упокоєння душам невинно постраждалих внаслідок російського нападу. Ми просимо одужання, зцілення ран тілесних і душевних для поранених і скалічених російськими бомбами, кулями і ракетами. Ми просимо захисту та допомоги для вимушених біженців та переселенців, хто подібно до Христа і Його земних батьків полишив рідну землю, шукаючи захисту від небезпеки. Нехай Господь надихає милосердям серця людей доброї волі, які опікуються нашими біженцями, і нехай за їхнє добро та жертовність винагородить стократно», – сказав митрополит Епіфаній під час проповіді.

  Він додав, що ми знову і знову в своїх молитвах згадуємо про наших новітніх героїв, про мужніх воїнів – захисників України і що завдяки їхній щоденній жертовності, завдяки їхній незламності ми маємо можливість у відносному спокої вшановувати Різдво Христове.

  «За це, за нашу свободу і незалежність щодня і щогодини доводиться платити дорогу ціну. Ми не забуваємо цього і ніколи не забудемо!»

  «Нинішні події та події євангельського часу, страждання і смерть невинних змушують нас ставити перед собою питання: чому Бог допускає це? Тому, що Він дав людству невід’ємний дар свободи. Кожна людина приходить в буття, маючи свободу волі та вибір. Цей дар є основою нашої здатності до любові, бо вона – плід свободи. Водночас наші свобода і право вибору означають і здатність людини обрати замість любові та добра – зло і ненависть. Зло і його наслідки – це не Божий вибір, а вибір людини», – пояснив предстоятель ПЦУ.

  Він висловив впевненість, що меч Божого правосуддя покарає зло і всякий нерозкаяний злочинець, як і давній Ірод, зазнає осудження. А кожен, хто потерпів невинні страждання – отримає винагороду від Бога.

  Нагадаємо, митрополит Епіфаній розповів, що парафії ПЦУ зможуть переходити на новоюліанський календар. Також митрополит ПЦУ взяв участь в інтронізації предстоятеля Кіпрської Церкви.

  Найсвіжіше

  Популярне