Четвер, 7 Грудня, 2023
Бiльше

  Митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) їздив в Туреччину домовлятись із РПЦ як протидіяти автокефалії

  Скандальний намісник Києво-Печерської лаври митрополит УПЦ МП Павло (Лебідь) використав Молдову лише як транзитну територію. Останні дні він перебував у Туреччині, щоб зустрітись із єрархами РПЦ. Від них Павло мав отримати нові вказівки для організації протидії розбудові в Україні Помісної Автокефальної Церкви.

  Про це повідомляє «Главком» з посиланням на джерела в українських правоохоронних органах, відповідаючи на питання, куди саме прямував митрополит, коли його затримали на кордоні з Молдовою.

  За даними силовиків, насправді Павло використав Молдову лише як транзитну територію, і про жодні медичні дослідження у цій країні, як запевняв сам архієрей, насправді не йшлось.

  Джерела не виключають, що після того, як розгорівся скандал із іконами на митниці, митрополит Павло міг пройти «якесь УЗД чи МРТ» в Молдові, аби показувати «результати досліджень» після повернення в Україну на підтвердження своїх слів. Проте силовикам достеменно відомо, що з Молдови намісник лаври попрямував до Туреччини, де на виконання завдання керуючого справами УПЦ МП митрополита Антонія (Паканича) зустрівся з представниками РПЦ. За даними джерел, мета таких зустрічей – отримання нових вказівок для організації протидії розбудові в Україні помісної церкви.

  Джерела повідомляють, що також Павло замовив собі відпочинок на одному із курортів Анталії, де провів решту часу.

  У той же час згаданий митрополит Антоній (Паканич), якого вважають лідером проросійського крила в УПЦ МП, початок жовтня також провів за кордоном. Перед виїздом він ініціював через лідера організації «Сестринство» Вікторію Кохановську проведення 9 жовтня спільного загального мітингу вірян УПЦ МП біля Київської обласної військової адміністрації прикриваючись гаслами недопущення рейдерського захоплення храмів. Акцію, за даними джерел, підтримав прихильник «руського миру» Віктор Вишневецький, відомий «православний» бізнесмен.

  Нагадаємо, Настоятель Києво-Печерської Лаври Павло (Лебідь), розповів, що поїхав до Молдови на діагностику. Про це митрополит сказав у своєму відеозверненні.

  1 жовтня, у ЗМІ з’явилася інформація про затримання настоятеля Києво-Печерської Лаври митрополита Павла. Попередньо повідомлялося, що єпископа затримали при незаконній спробі вивезти з України церковне майно з документом, який він нібито сам собі виписав.

  Лебідь каже, що його дійсно зупиняли на кордоні і перевірка тривала шість годин. Це, мовляв, сталося через скаргу, яка надійшла правоохоронцям. Він зазначив, що віз три куплені ікони, які не становлять історичної цінності.

  Згодом також стало відомо, що ще один архієрей Московської церкви в Україні, митрополит «Роменський і Буринський» Іосиф (Масленніков) відвідав Росію під час повномасштабної війни в Україні. Відповідні фото опублікував Духовний Фронт України. Архієрей поїхав до Росії з благословення керуючого справами цієї релігійної організації митрополита Антонія (Паканича). Саме Антоній досі тримає зв’язок із верхівкою РПЦ, а Іосиф є однією з довірених осіб, так званим зв’язковим із патріархом Кірілом. Іосиф (Масленніков) також отримав російський паспорт.

  Найсвіжіше

  Популярне