Понеділок, 24 Червня, 2024
Бiльше

  Патріарх Порфирій вручив проросійському політику Орбану найвищу нагороду Сербської Церкви

  Патріарх Сербський Порфирій 5 вересня 2022 року в приміщенні уряду Угорщини в Будапешті вручив найвищу нагороду Сербської Православної Церкви орден Святого Савви першого ступеня прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану.

  Про це повідомляє пресслужба Сербської ПЦ, передає Духовний Фронт України.

  Як йдеться у рішенні Священного Архиєрейського Синоду, найвищої церковної відзнаки Орбана удостоєно на знак вдячності «за пропаганду традиційних християнських цінностей, за самовіддану підтримку єпархії Сербської Православної Церкви в Буді та за винятковий особистий внесок у зміцнення дружби між двома сусідніми народами».

  Звертаючись до Орбана патріарх Порфирій говорив, що «сьогодні ми стикаємося з хвилями нових систем цінностей, які часто агресивно нав’язуються в усьому світі з метою руйнування будь-якого існуючого природного та цивілізаційного порядку, встановлення нової парадигми».

  За словами очільника Сербської Церкви Обран «виступає за християнську систему цінностей, яка випливає з Євангелія, встановленого Богом» і використовує в своєму лексиконі слова «душа», «Бог».

  «Тому Ви – державний діяч, який перш за все заслуговує на довіру свого народу. Тому погляди багатьох інших європейців часто звернені до Вас, Ваша Високоповажність. І мій православний сербський народ уважно слухає, яку позицію ви займете щодо будь-яких проблем, особливо найскладніших соціальних, економічних і навіть політичних, які є актуальними і які стрясають Європу і сучасний світ», – запевнив патріарх Порфирій.

  Відповідаючи на ці слова прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сказав: «Ми люди миру, ми хочемо миру, але, на жаль, ми перебуваємо в центрі війни, яка, як ви самі сказали, є битвою за душу Європи. …Я особисто переконаний, що без єдності християн нам не виграти цю битву. Крім того, ми не можемо виграти цю битву без наших православних братів. Ви нам дуже потрібні і розраховуємо на вашу духовну підтримку».

  Хто такий Віктор Орбан?

  Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан добився скасування накладання санкцій на московського патріарха Кіріла (Гундяєва) за підтримку ним війни росії проти України. Орбан сказав, що його уряд виступає проти внесення церковних діячів у список санкцій ЄС, оскільки “це поставить під загрозу релігійну свободу”.

  За день до цього Орбан у листі до Єврокомісії назвав новий пакет санкцій проти РФ “історичною помилкою”. Також він порівнював накладання санкцій на рф із “атомною бомбою”, скинутою на економіку Угорщини.

  27 червня екс-глава Відділу зовнішніх зв’язків РПЦ митрополит Будапештський та Угорський Іларіон зустрівся з Орбаном і подякував йому за лобіювання інтересів Кремля в Євросоюзі.

  Орбан, який став найактивнішим прихильником росії в ЄС, давно виступає проти санкцій, починаючи з 2014 року, коли він заявив журналістам, що європейські обмеження, запроваджені щодо російської економіки після окупації Криму, завдали ЄС більше шкоди, ніж рф.

  Юридичні особи, пов’язані з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, що спеціалізуються на торгівлі природним газом, виробництві залізничних вагонів, транспортних послугах, логістиці, атомній енергетиці, будівництві, мають сталі комерційні зв’язки з російським Сбербанком, повідомляли Словацькі ЗМІ. За їх даними Угорщина навмисно не дала відключити від SWIFT російського Сбербанку – одного з найбільших банків російської федерації. Як виявилося, він має тісні зв’язки з компаніями угорських олігархів, близьких до Орбана.

  Віце-прем’єр уряду Польщі та лідер крайньої правої партії «Закон і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що Польща не може співпрацювати з Угорщиною, поки позиція прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо війни в Україні, яку розв’язала рф, не зміниться. Він також порадив Орбану звернутись до офтальмолога. «Коли Орбан каже, що не може бачити, що сталося в Бучі, йому треба порадити звернутися до офтальмолога», – сказав Качинський.

  У кінці серпня 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив пропозиції щодо застосування персональних санкцій на 10 років проти керівника РПЦ патріарха Кіріла (Гундяєва) та ще семи її представників.

  Також міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс у червні заявляв, що добиватиметься включення патріарха Кіріла в новий санкційний пакет ЄС. “Є чіткий пакет доказів того, що патріарх Кіріл причетний і був залучений. Тому що без доказів його навіть не вносили туди. Це схвалили посли всіх 27 держав і що найцікавіше, лідери 27 держав”, – заявив Ландсбергіс на зустрічі з журналістами в четвер.

  Орбан і патріарх Порфирій / СПЦ

  Найсвіжіше

  Популярне