Четвер, 14 Липня, 2022
Бiльше

  Митрополит РПЦ в Африці погрожує патріарху Феодору розколом, якщо той не відізве визнання ПЦУ

  Кілька тижнів тому стало відомо, що РПЦ продовжує розкол в Африці і хоче будувати в Новому Каїрі адміністративний центр. Пізніше Коптська Церква погодилась передати один зі своїх храмів Московському патріархату. На це гостро відреагував патріарх Александрійський Феодор.

  Патріарх Феодор написав листа предстоятелю Коптської Церкви Патріарху Тавадросу у якому зазначив, що «Російська Церква не тільки зупинилася на словесній відмові, але й пішла далі, незаконно посягнувши на нашу духовну юрисдикцію, прагнучи підкупити духовенство і парафії в Африці з мстивих міркувань і корисливих цілей». Патріарх додав, що свавілля РПЦ набуває загальноправославного виміру.

  Своєю чергою на це відреагував так званий «екзарх РПЦ в Африці» митрополит РПЦ Леонід (Горбачов). Він відкрито погрожує патріарху всієї Африки продовжувати свою розкольницьку діяльність і підкуп африканського духовенства, якщо Александрійська Церква не відізве своє рішення щодо визнання ПЦУ.

  «Перегляньте своє рішення, Ваше Блаженство, і тоді, можливо, частина Африки залишиться в оперативному управлінні Грецької Церкви. Інакше: а що Ви хотіли від ведмедів та шакалів із Півночі?!», – пафосно написав Горбачов.

  Єрарх РПЦ також чомусь вирішив, що Московська патріархія може самовільно, без соборного обговорення, вирішувати і судити, хто з Помісних Церков є розкольником, а хто – ні.

  «Александрійська Церква, на чолі з Патріархом Феодором, пішла в розкол слідом за Константинопольською – ось де біда і жах», – йдеться в дописі Горбачова.

  Горбачов навмисне замовчує той факт, що РПЦ за його ж логікою є у спілкуванні із розкольниками, адже вона не розірвала євхаристійних зв’язків із Румунською, Грузинською, Сербською та всіма іншими церквами, які є у спілкуванні із Александрійською та Константинопольською, Кіпрською та Грецькою Церквами, які визнали Томос ПЦУ.

  Антиканонічна присутність РПЦ в Африці

  12 січня 2022 року Синод Александрійського патріархату констатував, що РПЦ застосовує підкуп духовенства. Також Синод постановив «Інформувати Святий Вселенський Патріархат і помісні Церкви через їх предстоятелів, за допомогою доставлених Патріарших листів, в яких буде описано „заражене“ замішання, що відбувається серед „дітей, народжених від нас у Христі“, вірних африканців, внаслідок видимих ​​та невидимих ​​дій уповноважених осіб Російської Церкви». Крім цього Синод Александрійського патріархату вирішив «негайно застосувати до порушників церковні покарання, які передбачені Божественними та Святими Канонами». Синод зауважив, що більшість із 102 священників, які нібито перейшли до РПЦ, перебувають під церковним покаранням, або відлучені від Церкви, або мають інше сумнівне чи невідоме походження. Священники «які називають себе православними, але ніколи не належали до Александрійського Патріархату», — підкреслюється в заяві.

  22 січня делегація Александрійської Церкви повідомила патріарху Варфоломію про неканонічні дії РПЦ в Африці. Митрополит Перистерський Григорій запропонував позбавити РПЦ МП автокефалії на п’ять років і назвав створення РПЦ в Африці не вторгненням, а розколом.

  Варто зазначити, що весь РПЦ в Африці тримається на двох людях: священниках РПЦ Андрії Новікову та Георгію Максімову. Новіков у 2014 році втік з Одеси будучи кліриком УПЦ МП (РПЦвУ) і «прославився» скандальними антиукраїнськими заявами. У Росії він говорив про «захист росіян» і називав українців «зрадниками». Пізніше був відкомандирований в Африку де розпочав роз’їжджати по парафіях Александрійської Церкви пропонуючи матеріальні вигоди від росіян і чинячи розкол в Александрійській Церкві. Новіков також звершував хрещенням немовляти в Танзанії і фотографувався з антимінсами РПЦ та чорношкірими священниками. У відповідь Александрійський патріарх Феодор закликав повернутись духовенство, що спокусилось на хабарі від Московських служителів.

  Раніше Духовний Фронт України писав, що навряд африканські клірики сильно цікавляться Україною і через це вирішили перейти в РПЦ. Існують великі сумніви, що вони взагалі щось чули за Томос для ПЦУ чи розв’язання українського розколу, скасування грамоти 1686 року чи анексію Київської митрополії Москвою у цьому ж році. Якщо вони і перейдуть в РПЦ, як про це гордо заявляє Московський патріархат, то не через якісь особисті переконання, а через російські гроші, адже багато парафій в Африці є дотаційними і віряни не в змозі забезпечувати священнослужителів самостійно через власну бідність і кліматичні особливості африканського регіону де мільйони людей помирають з голоду.

  Отже, єдиним козирем і важелем в руках росіян були і залишаються не правда, чи канонічні правила, Священне передання і віра в Бога, а російські рублі.

  РПЦ «понабирала» в свої ряди священників, які перебували під забороною в Александрійській Церкві, через серйозні порушення канонів. Спираючись на цей актив РПЦ мститься Александрійському патріархату за визнання Томосу ПЦУ.

  25 червня 2022 року Коптська Церква передала у безоплатне користування так званому “Екзархату РПЦ в Африці” храм великомученика та чудотворця Міни та папи Кирилоса VI (“Мар-Міна”) у Гізі. Очільник “екзархату” митрополит Лєонід відслужив у храмі першу літургію в статусі “екзарха” на африканській землі.

  На початку липня 2022 року неканонічні розкольники Московського патріархату повідомили, що офіційно зареєстровані в Центральній Африканській Республіці.

  Джерело: Духовний Фронт України

  Найсвіжіше

  Популярне