Четвер, 26 Травня, 2022
Бiльше

  5 парафій УПЦ МП на Львівщині вже перейшли до ПЦУ, ще 54 – думають

  Від початку російської агресії українці все частіше висловлюють бажання залишити церкву, що належить московському патріархату. Лише на Львівщині від 24 лютого таке рішення ухвалили 5 парафій, ще 54 думають.

  “Люди висловлюють бажання, збирають необхідні документи і подають нам. Переходять самі, або зі своїми настоятелями. Приймаємо їх, вразі необхідності призначаємо священик””, – розповів Lviv.Media диякон Юрій Федів із єпархії ПЦУ у Львові.

  За інформацією єпархії, від початку воєнних дій в Україні, в ПЦУ прийняли документи від 5 громад: Червоноград – Свято-Покровський храм, Львів – Свято-Воскресенський Новоафонський монастир, село Речичани – Свято-Успенська громада, села Баня Лисовецька та Межигір’я – Свято-Онуфріївський монастир. Ще 54 парафії УПЦ Московського Патріархату визначаються.

  Щодо самої процедури переходу, то за словами отця Юрія, потрібно, щоб у громаді виявили бажання щонайменше 10 людей.

  “Вони повинні подати свої паспортні дані, заповнити анкети. Дальше запускається процедура зміни статуту церкви. Документи надсилаються до Митрополита. Потім в обласну адміністрацію”, – додає диякон ПЦУ Юрій Федів.

  До слова, від 2018-го на Львівщині до ПЦУ перейшло 12 парафій. Зараз найбільше церков, що належать до МП, залишилося в Дрогобицькому районі, зокрема, у Бориславі та Східниці, у Жовківській ОТГ. Нещодавно велись розмови щодо рішення перейти до ПЦУ громади в Мостиськах.

  Нагадаємо, абсолютна більшість українців підтримують заборону УПЦ Московського патріархату. Також 63% українців підтримують ідею розриву зв’язків УПЦ МП з російською Церквою. Крім цього, митрополит Епіфаній звернувся до УПЦ МП: ми закликаємо вас стати на канонічний шлях – на шлях єдності.

  Найсвіжіше

  Популярне