Вівторок, 23 Квітня, 2024
Бiльше

  Попрощались із кірілом: На Черкащині парафія із священником приєдналась до ПЦУ

  Щоб не служити вбивцям на Черкащині церква московського патріархату перейшла до ПЦУ. Настоятель храму отець Роман з парафіянами одноголосно попрощалися з російською церквою московського патріарха кіріла. Кажуть, що давно планували, але так і не зібрали голосування. Після вторгнення вирішили розірвати зв’язок із будь-чим, що пов’язано із окупантами.

  Про це йдеться в матеріалі 5 каналу.

  Священник, що перейшов у ПЦУ активно допомагає військовослужбовцям. У нього поверх ряси – військова куртка, а в церкві – збір провізії теробороні та армійцям. Це єдина церква на два села на Черкащині, каже настоятель отець Роман. Досі вони були московського патріархату. Ще раніше хотіли розірвати зв’язки з Росією, але це так і залишалося у планах. Все змінилося з початком вторгнення.

  “У кожної людини своя совість, як мені дивитися тим людям, тим матерям, тим батькам, у яких загинули діти і на території нашої області уже ховають наших воїнів, наших захисників, наших героїв, як мовчать”, – каже настоятель храму ПЦУ отець Роман.

  Це перший храм на Черкащині, який перейшов до української церкви за три тижні війни. Парафіяни це вирішили одноголосно. Останньою краплею для переходу стало благословення кирилом нападу на Україну. Про нього вже давно тут не згадують на церковних службах, але цього не можна було пробачити.

  “Мені в страшному сні не можна було додуматься, що це росія і ще патріарх кирил буде це благословляти іти на Україну, тим більше буде вбивати дітей, мирних жителів, і розумієте, це була остання капля, коли ми прозріли і у нас тоді багато людей сказали, що ми люди церковні, давайте будемо ми єдині, ми об’єднаємося”, – зазначила парафіянка Любов Могила.

  Коли сповістили про своє рішення черкаській московській єпархії, отримали геть ганебне питання.

  “А що ви будете робити, коли прийдуть російські військові. Так що ви чекаєте, чи ви боїтесь чого, я за Христа не боюся постраждати, але не за кирила. Я зараз задаю собі питання, а він віруюча людина, чи він поклав на віса своє благолєпіє, своє становище, і воно переживало заповіді Божі, мені такий патріарх не потрібен”, – наголосив отець Роман.

  Зараз у храмі моляться за українських армійців та майбутню перемогу України. Тут готові допомогти всім. Після богослужінь рясу священник лишає у церкві і перетворюється на шанованого волонтера. Отець Роман відвозить їх на блокпости за потребами. А традиційно щоранку везе теробороні сніданки, які готують у шкільній їдальні. На блокпостах його чекають, а якщо запізнюється, дзвонитимуть. Тут кажуть, цьому гостю завжди раді.

  “Він не тільки нашу громаду, а й на інші блокпости приїжджає, розвозить, через кожну годину. У Черкаській єпархії ПЦУ кажуть, московські церкви поки що не активізувалися до переходу. Імовірно, чекають кінця війни, щоб хитро стати на бік переможця. Але цей номер після перемоги не пройде”, – зауважив тероборонівець Віктор.

  Митрополит Черкаський і Чигиринський ПЦУ Іоан (Яременко) підсумував: “Якщо вони зроблять поки ми в напастях цей вибір – до них є довіра, якщо це буде вибір уже після війни, коли ми отримаємо перемогу – довіри уже не буде, на мою думку. Їх уже буде судити народ наш, не церковна єрархів, а народ наш, який стратив житло, який потрапив під бомбардування, втратив рідних, тому майбутнє тих, хто залишиться з москвою вже будуть не священники вирішувати, а весь наш народ”.

  В Україні правоохоронці зафіксували вже кілька випадків, коли московські попи працювали на спецслужби окупантів. Зокрема у Києві затримали проросійського «ченця», причетного до діяльності ДРГ. Також СБУ затримала священника РПЦ, який чекав на окупацію Києва і здавав переміщення ЗСУ окупантам. В українській церкві дивуються, як священники, які моляться Богу і бачать, яке горе принесла росія Україні, можуть досі служити країні убивць. Також СБУ затримала пропагандиста “руского міра” Яна Таксюра. Він лобіював підпорядкування Церкві окупанта та виступав проти ПЦУ.

  Нагадаємо, раніше священник УПЦ МП в Бородянці підтримав агресію ЗС РФ і сказав, що у 2014 році їх би зустрічали з квітами. Також волонтер Роман Сініцин звинуватив митрополита УПЦ МП Луку в співпраці з окупантами. Саме він допоміг російській пропаганді виправдовувати обстріли мирного населення в Україні.

  Facebook заблокував сторінку пропагандистів “русского міра” із “СПЖ”. Крім цього ми повідомляли про ресурс “Правблог”, який піарить УПЦ МП і також співпрацює російськими пропагандистами – ворожими каналами. 

  Релігієзнавець Юрій Чорноморець пропонує ув’язнити єрархів УПЦ МП на 10 років до тюрми через колабораціонізм, зокрема підтримку діяльності ресурсів “СПЖ” та його аналогів.

   

  Найсвіжіше

  Популярне