Середа, 17 Квітня, 2024
Бiльше

  СБУ попередила серію терактів у церквах Моспатріархату Харкова

  Прессекретар управління Служби безпеки України у Харківській області Лілія Домашенко підтвердила факт перехоплення телефонної розмови організаторів серії терактів у Харкові направлених на церкви філії РПЦ в Україні. Їх мали підпалити.

  Про це вона заявила в коментарі журналістам у вівторок, 22 лютого, передає Українська правда.

  «Так, ми підтверджуємо факт перехоплення телефонної розмови про організацію терактів у Харкові. Теракти мали відбутися в церквах Московського патріархату. Ми попередили представників УПЦ МП (РПЦвУ, – ред.). Особу, яка мала провести теракти, встановлено. Наразі проводиться весь комплекс необхідних дій», — сказала Домашенко журналістам.

  Раніше у вівторок уранці харківські Telegram-канали оприлюднили запис розмови, під час якої двоє чоловіків, позначених як «Особа 1 громадянин РФ “Олексій” та “Особа 2” громадянин України (виконавець)», обговорюють можливість проведення та оплати декількох підпалів у церквах на території міста. Плата за злочин – 1 тис. доларів.

  «Звісно, чотири я не зроблю, але пару я зможу. Я подивився, там на Холодній горі можна там ззаду підібратися кинути, можна на “Науковій” кинути», — каже «виконавець».

  Він повідомляє, що домовився про допомогу із братом.

  Його співрозмовник наполягає на проведенні чотирьох підпалів та обіцяє за це «косар зелені». Він також попереджає, що перед тим, як вибити вікна та підпалити церкви, «виконавець» має залишити «знак» — літери «Н» та «И».

  Нагадаємо, нещодавно Путін назвав філію РПЦ в Україні «УПЦ Московського патріархату». За словами Путіна Київ готує розправу над РПЦвУ. Ситуацію вже прокоментували деякі священники ПЦУ та релігійні експерти. Зокрема отець Віктор Мартиненко звертаючись до РПЦвУ заявив, що «кров цієї війни і на ваших розшитих золотом сакосах».

   

   

  Найсвіжіше

  Популярне