Неділя, 2 Жовтня, 2022
Бiльше

  Правозахисники повідомляють, що їм не відомо до якого саме закладу помістили якутського шамана Габишева для примусового лікування

  Якутського шамана Алєксандра Габишева перевезли зі слідчого ізолятора до спеціалізованого закладу з інтенсивним наглядом, оскільки набрав чинності вирок суду про призначення йому примусового психіатричного лікування.

  Водночас, адвокатам шамана, наразі, не відомо до якого саме закладу помістили Габишева, про це журналістам “Радіо Свобода” повідомив його захисник Алєксєй Прянішніков.

  Відомо, що у відношенні Алєксандра Габишева мають розпочатись заходи примусового лікування, оскільки 23 вересня 2021 року Верховний суд Якутії відхилив у повному обсязі апеляційну скаргу адвокатів шамана, а тому постанова Якутського міського суду про направлення Габишева на примусове лікування до спеціалізованого закладу з інтенсивним наглядом вступила в законну силу.

  Під час засідання Габишев у своєму заключному слові наполягав, що склад злочину в його діях відсутній, а його адвокати заявляли, що висновки експертів Якутського психіатричного диспансеру про його неосудність необґрунтовані.

  Нагадаємо, у січні 2021 року Габишев заявив, що має намір почати похід в Москву в березні цього року з метою здійснення “обряду вигнання Путіна з Кремля”. Проте 28 січня його затримали і помістили до психоневрологічного диспансеру.

  У квітні 2021 року родичі Алєксандра Габишева заявили про різке погіршення його здоров’я, оскільки шамана піддали “лікуванню” речовинами, що змінюють психіку. Він дуже повільно говорив, скаржився на безсоння і втрату свідомості після уколів.

  26 липня 2021 року Якутський міський суд прийняв рішення відправити Габишева на примусове лікування до психоневрологічної лікарні. Його було визнано винним у застосуванні насильства у відношенні співробітника Росгвардії.

  Найсвіжіше

  Популярне