Середа, 19 Січня, 2022
Бiльше

  У РПЦвУ знову непрямо заявили, що всі рішення судів для них не мають значення

  Попри те, що парафіяни ПЦУ в селі Красносілка Вінницької області виграли всі судові процеси (в тому числі, у Верховному суді) у РПЦвУ на високому рівні продовжують не рахуватись з рішеннями суддів і вигадувати страшилки про «захоплення».

  Громада перереєструвалась із РПЦвУ на ПЦУ в Красносілці ще у 2019 році. Але РПЦвУ подала до суду, оскаржуючи законність голосування релігійної громади. 8 грудня 2020 року громада ПЦУ виграла суд про законність голосування і зборів релігійної громади. 31 березня 2021 року парафіяни ПЦУ виграли апеляцію. 5 липня 2021 року Верховний суд відхилив повторну заяву РПЦвУ.

  Парафіяни ПЦУ в селі Красносілка Вінницької області /Фейсбук

  Водночас глава Юридичного відділу РПЦвУ священник Олександр Бахов в коментарі «СПЖ» каже, що заявляти про перемогу ПЦУ в селі Красносілка Вінницької області передчасно. За словами представника Моспатріархату в Україні, рішення суддів у цьому процесі, нібито, мали упереджений характер.

  «…крапка в цій справі не поставлена. Є механізми, які дозволяють громаді надалі захищати свої права», – впевнений Бахов. Ймовірно Олександр Бахов під захистом прав вірян РПЦвУ мав на увазі перешкоджання звершення релігійних обрядів законним власникам – вірянам ПЦУ.

  Щобільше, в єпархії РПЦ у Вінниччині вирішили «направити лист-протест Президенту України Володимиру Зеленському» і попросили інші ЗМІ писати про «захоплення». У РПЦвУ просять згуртуватись навколо проросійської ГО «Миряни», яка організовувала мітинги біля ВРУ та ОП, а також проти патріарха Варфоломія.

  Нагадаємо, в інтерв’ю Духовному Фронту України теперішній настоятель парафії в Красносілках, священник ПЦУ Ростислав Процанін розповів, що в РПЦвУ знову подавали заяви в суди, але суд їх їм повернув через те, що позивачі і адвокати різні, а вимоги ті самі, що були до того.

  Також священник ПЦУ додав, що після перереєстрації громади, все майно храму і прихрамових споруд було оформлено на релігійну громаду ПЦУ. Також отець Ростислав поділився причинами переходу парафіян до Української Церкви. Як виявилось, колишній настоятель, священник РПЦвУ захищав президента РФ Владіміра Путіна і не хотів причащати АТОвця, а у вівтарі в нього висіла ікона російського імператора Ніколая ІІ.

  Раніше Духовний Фронт України повідомляв, що у РПЦвУ похвалились своєю розкольницькою діяльністю за гроші Новинського. Також РПЦ хоче відібрати кафедральний собор у Вінниці, де служить їх колишній єрарх, а нині митрополит ПЦУ Симеон (Шостацький).

  Найсвіжіше

  Популярне