Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  Всі акції проти Варфоломія організовує верхівка РПЦвУ, а не «Миряни», які є просто прикриттям – релігійний експерт

  Всі акції проти Вселенського патріарха Варфоломія організовує не проросійська громадська організація «Миряни», а керівництво Московського патріархату в Україні. Вони продовжують удавати, що не порушували умов грамоти 1686 року.

  Про це пише релігійний експерт Іван Петрущак у Фейсбуці, посилаючись на повідомлення в групах РПЦвУ у Viber.

  «З благословення священноначалля нашої церкви (РПЦвУ, – ред.) завтра 23 серпня о 8:00 збір на молитовне стояння біля Верховної ради в Маріїнському парку біля пам’ятника Ватутіну….Згадайте як Чорногорії наші брати – молодці – відстояли свою віру і свої права. Спаси Господи!», – йдеться в групах РПЦвУ.

  За словами Івана Петрущака, з цього видно, що акції відбуватимуться з «благословення священноначалля» РПЦвУ, а не організовані ГО «Миряни».

  «ГО “Миряни”, це нашвидкоруч навмисне створений проект під візит патріарха Варфоломія, щоб використовувати цих “Мирян”, як “цапа відбувайла”. А також, щоб вся відповідальність і наслідки після їхніх акцій лягали на нікому не відому ГО, а не на РПЦ в Україні, як релігійну організацію, яка претендує на християнські чесноти і зв’язок з Богом», – підкреслив Петрущак.

  Він нагадав, що Вселенський патріархат не проти вислухати РПЦвУ і навіть хоче їм допомогти і зцілити, але діалог має вестись виключно в межах Церковного Передання, на що не погоджуються в Московському патріархаті.

  «Там (у РПЦвУ, – ред.) продовжують вдавати, що не порушували умов грамоти 1686 року і що після надання Томосу і Об’єднавчого собору, нічого не помінялось. Живуть у вигаданій реальності й не хочуть приймати справжню», – підсумував релігійний експерт.

  Варто зазначити, що вранці 23 серпня очільник РПЦвУ митрополит Онуфрій (Березовський) вперше з’явився на акції проти патріарха Варфоломія і публічно підтримав їх.

  Онуфрій на мітингу / фото: РПЦвУ

  Найсвіжіше

  Популярне